1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni 2022 SUBARU SOLTERRA Özellikleri Açıklandı

Yeni 2022 SUBARU SOLTERRA Özellikleri Açıklandı

Subaru ve en büyük hissedarı Toyota Motor ile iki yıllık bir ortak geliştirme projesinin sonucu olan ilk tamamen elektrikli aracı (EV) Solterra’yı tanıttı.

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni 2022 SUBARU SOLTERRA Özellikleri Açıklandı

Japon otomobil devi Subaru, merakla beklenen elektrikli aracı Subaru Solterra’yı tanıttı. Toyota ile birlikte geliştirilen Subaru Solterra, Markanın tarihindeki ilk tam elektrikli aracı olarak ön plana çıkıyor. Yeni Subaru Solterra, Toyota iş birliğiyle geliştirildi.

2022 SUBARU SOLTERRA

Yeni Solterra’nın iç ve dış tasarımı büyük oranda kardeşi Toyota bz4x ile aynı. Subaru, ön tarafta yaptığı bazı değişikliklerle farkını ortaya koymuş. Bu alanda aydınlatmaların ve logonun yer aldığı panelin değiştiğini, tampondaki merkez hava girişinin kenarlarına yuvarlak sis farlarının eklendiğini görebiliyoruz.


Yeni Toyota AYGO X Özellikleri Açıklandı


2022 SUBARU SOLTERRA

Subaru, yeni elektrikli crossover modelini küresel pazarda satışa sunacak ancak şimdilik Japonya’da satılacak versiyonuyla karşılaşıyoruz. Toyota iş birliğiyle geliştirilen e-TNGA platformu üzerine inşa edilen Solterra’nın uzunluğu 4.690 mm, genişliği 1.860 mm, yüksekliği 1.650 mm ve aks mesafesiyse 2.850 mm olarak açıklandı.

2022 SUBARU SOLTERRA

2023 Subaru Solterra, iki farklı versiyonla satışa sunulacak. Önden çekişli versiyonda 204 beygir güç ve 265 Nm tork üreten bir elektrik motoru mevcut. Dört tekerlekten çekişli versiyon ise toplamda 218 beygir ve 336 Nm tork üreten iki motordan güç alıyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonda şirketin AWD X-Mode sistemi mevcut. Bu sistem ayrıca yeni Grip Control özelliğiyle desteklenmiş.


Yeni 2022 AUDI A8 Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı


2022 SUBARU SOLTERRA

Japonya’da Solterra’nın her iki versiyonu da 71.4 kWsa kapasiteli lityum iyon batarya ile donatılmış. Bu da önden çekişli versiyon için 530 kilometre, dört tekerlekten çekişli versiyon için 460 kilometre sürüş menzili sağlıyor. Şarj süreleri konusunda henüz bir bilgi yok fakat 150 kW’a kadar hızlı şarj desteği bahsi geçen özellikler arasında.

2022 SUBARU SOLTERRA

Yeni Subaru Solterra, 2022’nin ortasından itibaren çeşitli pazarlarda satışa sunulacak. Aracın fiyatı henüz belli değil.


 


 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.