1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

Crossover ürün gamını genişleten Volkswagen yeni modelini ortaya çıkardı. Brezilya’da yıllardır Nivus adıyla satılan model Avrupa için Taigo olarak geliyor.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

Volkswagen, ilk kez bir SUV coupé modelini pazara sunmaya hazırlanıyor. Yeni Taigo, tıpkı Brezilyalı muadili Nivus gibi, Volkswagen için ağırlıklı olarak genç ve genç alıcı gruplarını kazanmak için uygun bir araç.

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

İspanya’daki Pamplona tesislerinde üretilen Volkswagen’in ilk SUV coupe modeli Taigo, öncelikli olarak 28 Avrupa Birliği ülkesi, Güney Afrika ve Türkiye’de satışa sunulacak. Volkswagen Taigo 4.26 m uzunluğa, 1.75 m genişliğe, 1.49 m yüksekliğe ve 2.566 mm aks mesafesine sahip.


Yeni 2022 AUDI RS3 Özellikleri Açıklandı


Polo ve T-Cross’tan sonra, MQB platformunda üretilen üçüncü model olan Yeni Taigo; tasarım, bireysellik ve duyguya odaklanıyor. Life, Style ve R-Line olmak üzere üç farklı donanım seviyesinde satın alınabilecek. LED farları, tamamen dijital kokpiti ve standart olarak sunulan yeni nesil bilgi-eğlence sistemiyle (MIB3) sınıfının yüksek teknoloji standartlarını belirliyor.

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

Yeni modelin tasarımı, Volkswagen Dış Tasarım Başkanı Marco Pavone ve Volkswagen Güney Amerika Tasarım Merkezi Başkanı olan ikiz kardeşi José Carlos Pavone’ye ait. Henüz öğrencilik yıllarında Volkswagen’in tasarım ekibinde çalışmayı hedefleyen Marco ve José Carlos Pavone kardeşler, o yıllarda geleceğin otomobillerine ait ilk tasarım eskizleriyle markaya başvurdular. O tarihten itibaren geride kalan yaklaşık 35 yılda, marka için birçok projeyi hayata geçiren ikiz kardeşler, Taigo’nun tasarımına da imza attılar.


Yeni 2021 PORSCHE MACAN Özellikleri Açıklandı


Taigo’nun iç kısmında günlük kullanımda konfor sağlayan kablosuz Mobil Bağlantı Arayüzü “App-Connect”, dijital gösterge paneli, kablosuz şarj özelliği gibi dijital ve akıllı özellikler bulunuyor.

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

Daha fazla konfor ve güvenlik söz konusu olduğunda, yeni Taigo, Volkswagen’in üst sınıf modelleriyle benzerlik gösteriyor. Taigo’da şerit takip sistemi “Lane Assist”, yaya algılama özelliğine sahip ve şehir içi acil frenleme fonksiyonunu içeren ön bölge asistanı “Front Assist” gibi yardımcı sistemler sunuluyor. Ayrıca, 0-210 km/s hızları arasında yarı otonom sürüş imkânı sağlayan “Yarı Otonom Sürüş Asistanı” (Travel Assist) de isteğe bağlı olarak alınabiliyor.


2021 BMW 8 SERİSİ HERIAGE EDITION Özellikleri Açıklandı


Taigo, 1.0 litre 95 beygir ve 100 beygir güç üreten 2 adet 3 silindirli, 1.5 litre 150 beygir güç üreten bir adet 4 silindirli yüksek verimli benzinli motor seçeneklerine sahip. Önden çekişli modelin maksimum hızı sırasıyla; 183 km/s, 191 km/s ve 212 km/s. 5 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman seçenekleriyle satışa sunulacak Taigo, tasarruflu ve düşük emisyonlu TSI benzinli motorlarıyla, çevre dostu araçlara geçiş sürecinin önemli temsilcilerinden biri oluyor.

Yeni 2022 VOLKSWAGEN TAIGO Özellikleri Açıklandı

İspanya’daki fabrikada üretilecek olan yeni Volkswagen Taigo 2022 yılında ülkemizde satışa sunulacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.