1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni BMW iX Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Yeni BMW iX Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki amiral gemisi yeni BMW iX xDrive40 için ön sipariş süreci başladı.

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Yeni BMW iX Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Yeni BMW iX, xDrive40 modeli ile yetkili satıcılarda sergilenmek için gün sayıyor. Kasım ayından itibaren yollarla buluşmaya hazırlanan yeni iX xDrive40 için ön sipariş süreci ise BMW’nin Türkiye’deki internet sitesi üzerinden başladı. Yeni BMW iX 1.632.300 TL’den başlayan liste fiyatıyla online olarak rezerve edilebiliyor.

Yeni BMW iX

Türkiye’de ilk defa Autoshow Mobility 2021 Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulan yeni BMW iX, inovatif çizgileriyle ve kaslı gövdesiyle SAV segmentine yeni bir yorum getiriyor. Geniş böbreklerin sembolize ettiği yeni BMW tasarımı, iX’te inovatif bir gelişimi daha kullanıcısına sunuyor. Tüm elektronik sürüş sistemlerini bir arada toplayan geniş böbrekler, 24 saat içerisinde ve oda sıcaklığında kendi kendini iyileştirebilen teknolojisiyle de fark yaratıyor.

Yeni BMW iX

Yeni BMW iX’in kabin tasarımı ise sadece kullanıldığı zaman işlevlerini ortaya çıkaran “Shy Tech” teknolojik yaklaşımını yansıtıyor. Kabin içinde BMW’nin ilk defa kullandığı, koltuk yapısına entegre edilen hoparlör seçeneği kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca BMW’nin “RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE, RE:CYCLE” (Yeniden Düşün, Azalt, Yeniden Kullan ve Geri Dönüştür)” yaklaşımına bir örnek olarak doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerin yaygın kullanımı, iX’in üretim sürecinde sürdürülebilirliğe verilen önemi gösteriyor.

Yeni BMW iX

Standart olarak sunulan BMW Live Cockpit Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Sky Lounge Panorama Cam Tavan, BMW Laserlight, Kablosuz Şarj, Konfor Erişim Sistemi, 4-Bölgeli Otomatik Klima yanında Sürüş Asistanı Professional ve Park Asistanı Plus, gibi gelişmiş donanım içeriği ile otomobil, kullanıcılarına üst düzey konfor ve kişiselleştirilmiş bir deneyimi bir arada yaşatıyor. Yeni nesil BMW İşletim Sisteminin bir parçasını oluşturan ve seri üretim araçlarda ilk kez sunulan 12.3 ve 14.9 inçlik kombine BMW Kavisli Ekran yeni BMW iX xDrive40 tutkunlarını heyecanlandırıyor.


Yeni 2022 Ford Tourneo Connect Özellikleri Açıklandı


Yeni iX xDrive40’ın ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretirken, otomobili 0’dan 100 km/s hıza 6,1 saniyede ulaştırıyor. Yeni BMW iX xDrive40 WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzile sahip. Yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarj ile 100 km menzil üreten bataryalar 40 dakikalık şarjla maksimum pil doluluğuna erişiyor. Yeni BMW iX BMW Wallbox kullanılarak da tam doluluğa 8 saatten kısa sürede ulaşıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.