1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Chevrolet Corvette C8 Özellikleri Açıklandı

Yeni Chevrolet Corvette C8 Özellikleri Açıklandı

Chevrolet Perşembe gecesi Kaliforniya’daki bir etkinlikte ilk orta motor Corvette’i tanıttı. Corvette, ilk 1953’te yola çıktığından beri motorunu yedi nesil boyunca öne çıkardı.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Yeni Chevrolet Corvette C8 Özellikleri Açıklandı

Corvette, ilk 1953’te yola çıktığından beri motorunu yedi nesil boyunca öne çıkardı. Efsanevi Corvette mühendisi Zora Arkus Duntov, 1960 yılında ilk orta motorlu Chevrolet Deneysel Araştırma Aracı’nı (CERV i) yarattığından beri motoru akslar arasına yerleştirmenin dinamik avantajlarını anladı. Çok fazla dikkat çeken, ancak konvansiyonel Corvette’ler iyi satmaya devam ettikçe onları üretime sokmaları için yönetimi ikna edemedi.

Yeni Chevrolet Corvette C8

Chevrolet Corvette Stingray sekizinci nesilde ortadan motora kavuştu. C7 Corvette motoru LT1 6.2 litrelik V8 motoru bulunuyordu. Şirket bu motoru geliştirdi ve LT2 ismini verdi bu motor artık yeni C8 Corvette’lerde de kullanılacak. Bu motor seçenekleri arasında standart olan versiyon 460 beygir güç üretiyor. İsteğe bağlı olarak Z51 versiyonunu alabilirsiniz. Bu da beygir gücünü 495’lere ve 637 Nm tork’a çıkarıyor. Yeni Corvette C8 0-100 km/s hızlanma süresi ise 3 saniyeden biraz altında tamamlıyor. Aracın yüksek hızı henüz açıklanmadı. Araçta şanzıman olarak sekiz ileri çift kavramalı otomatik şanzıman bulunacak. Bu şanzıman hem manuel hem de otomatik olarak kontrolünü sürücü isteğine göre belirleyecek.


Chevrolet Corvette Targa C7 Özellikleri Açıklandı


Aracın iç kısmında ise sürücü için tasarlanmış bir alan yer alıyor. Gören herkesi etkileyen bir iç alan  mevcut. Gösterge paneli ve sürücünün daha kolay kontrol edebilmesi sürücüye dönük bir multimedya ekranına sahip.

2020 Chevtrolet Corvette Stingray 60 bin dolardan (yaklaşık 350 bin TL) satışa sunulacak. İlerleyen tarihlerde satış için bayilerde yerini alacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.