1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Rüsselsheim Fabrikasında Yeni Opel Astra’nın Üretimini Artırıyor

Rüsselsheim Fabrikasında Yeni Opel Astra’nın Üretimini Artırıyor

Rüsselsheim’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen 6. nesil Opel Astra’nın 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de de satışa sunulması planlanıyor.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Rüsselsheim Fabrikasında Yeni Opel Astra’nın Üretimini Artırıyor

Yeni Opel Astra, Rüsselsheim fabrikasındaki montaj hattından çıkıyor. Bugüne kadar yaklaşık 500 yeni Opel Astra üretildi. Önümüzdeki aylarda, Opel Astra’nın yeni nesli, Rüsselsheim merkezli markanın elektrifikasyon atılımının temel taşı olacak. 2023’te tamamen pille çalışan Astra-e seriyi tamamlayacak.

Yeni Opel Astra'nın Üretimini Artırıyor

İlk olarak üretildiği 1991 yılından bu yana 30 yılı geride bırakan ve günümüze kadar toplamda 15 milyon adetten fazla satılan Opel’in kompakt sınıftaki temsilcisi Astra, tamamen yenilendi. Rüsselsheim’da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen 6. nesil Opel Astra’nın 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de de satışa sunulması planlanıyor.

Şimşek logolu markanın en çok satan modeli ilk kez elektrikleniyor. Öncelikle şarj edilebilir hibrit motorlu olarak satışa sunulacak olan yeni nesil Opel Astra modelinin tamamen batarya elektrikli versiyonu olan Opel Astra-e ise 2023’te pazara sunulacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.