1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Opel Corsa Dikkat Çeken Özellikleri Açıklandı

Yeni Opel Corsa Dikkat Çeken Özellikleri Açıklandı

Yeni Opel Corsa Eylül ayında yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarında görücüye çıkması bekleniyordu. Ancak görselleri fuar öncesi sızdırıldı.

Abone Ol google-news

2022 BMW X1 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Yeni Opel Corsa Dikkat Çeken Özellikleri Açıklandı

Yeni Opel Corsa’nın sızdırılan fotoğraflarına baktığımızda PSA çatısı altında yenilendiği anlaşılıyor. Kullandığı CMP platformunu yeni Peugeot 208 ile paylaşan aracın tasarımı da Fransız kuzenine göz kırpıyor. Yeni Corsa’nın ön bölümünde Adaptif IntelliLux LED gündüz farları bulunuyor. Yeni Opel Corsa farları ve ızgarası birbirine uyum içinde aracın altıgen şekline sahip ön ızgarası bulunuyor.

Yeni Opel Corsa

Yeni Opel Corsa’nın yan tarafında dikkatimizi cam çıtasında bulunan ambleme yer verilmesi dikkatimizi çekiyor. Aracın tavanına bakacak olursak Yeni Opel Corsalar için kullanıcılar araçlarını opsiyonel olarak çift renk sipariş verebilecek.

İç mekan tasarımı olarak 2020 Opel Corsa büyük bir bilgi-eğlence sistemi ekranına kavuşmuş. Bu ekranın araçta opsiyonel olarak gelmesi bekleniyor. Yeni vites topuzuna kavuşan Yeni Corsa mevcut modelinde bulunan direksiyonuna benzeyen bir direksiyonla yoluna devam etmesi bekleniyor.

Corsa F olarak adlandırılan aracın yeni platform sayesinde aks mesafesinin uzunluğunun 28 mm artacağı bilinmekte. Bu artış araç içindeki yaşam alanının daha ferah bir alana dönüşeceğini vadediyor. 310 litreye sahip bir bagaj hacmine sahip olması da vadediliyor. Ayrıca araç ciddi bir hafifleme ile kuru ağırlığı 980 kg’ye sahip olacak.


Yeni 2022 OPEL ASTRA Fiyatı Açıklandı


2020 Corsa’nın kaputunun altında bulunacak motorlar PSA grubu motorları kullanılacak. Dolayısıyla karşımıza üç ve dört silindirli PureTech benzinli üniteler ile karşılaşılacağı dizel tarafında ise 1.5 litrelik 100 beygirlik ünite görev yapacak. Ayrıca ilerleyen zamanlarda tam elektrikli versiyonunda gelecek.

Aracın resmi tanıtımının Frankfurt Otomobil Fuarında gerçekleştirilecek. Avrupa’da 2019 sonlarına doğru satışa sunulması beklenirken elektrikli versiyonun ise 2020 ortalarında satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak: https://www.autoweek.nl/autonieuws/artikel/nieuwe-opel-corsa-gelekt/ 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.