1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Peugeot Landtrek Özellikleri

Yeni Peugeot Landtrek Özellikleri

Peugeot Landtrek tek ve çift kabinli olarak sunulacak. Landtrek’in dik ön panjuru ve gündüz aydınlatmaları dikkat çekiyor.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Yeni Peugeot Landtrek Özellikleri

Yeni Peugeot Landtrek Özellikleri

Peugeot, iddialı bir modelle pick up pazarına adım atmaya hazırlanıyor. İlk etapta Güney Amerika ve Afrika pazarlarında satışa sunulacak. Landtrek modeliyle ilgili olarak şu an için Avrupa pazarına giriş yapması düşünülmüyor.

Peugeot Landtrek tek ve çift kabinli olarak sunulacak. Landtrek’in dik ön panjuru ve gündüz aydınlatmaları dikkat çekiyor. Dik ön panjur ve yüksek ön tamponuyla 30 dereceye kadar yaklaşma açısı sunan araç 27 derece uzaklaşma ve 25 derece salıncak açılarına sahip. Yerden yüksekliği 235 mm’ye kadar ulaşabilen modelin su geçiş yüksekliğiyse 600 mm.

Boyutları

Tek ve çift kabinli olarak satılacak modelin uzunluğuysa tek kabinde 5.33 metre, çift kabinde 5.39 metre uzunluğa sahip olan pick up 1.92 metre genişlik sunuyor. Kısa kasası 1.63 metre boyunda olan modelin uzun kasalı versiyonları 2.43 metrelik yükleme uzunluğu sunuyor. Yükleme kapasitesi ise 1.2 tona kadar çıkıyor.

İç mekana baktığımızda bizleri şık görünüme sahip bir kokpit karşılıyor. Çift kollu direksiyon simidi, ortası dijital gösterge paneli, geniş dokunmatik ekranı gibi özelliklerle geliyor.

Peugeot Landtrek donanım olarak 60/40 katlanabilen arka koltuk tabanları, 18 inç çaplı jantlar, LED kasa aydınlatması ve 360 derece kamera tercih edilebilecek. Ayrıca aracın ön bölümünde iki koltuk yerine üç kişilik koltuk tercih edilebilecek.

Peugeot Landtrek modelinin motor özelliklerine baktığımızda kaputunun altında turbo dizel 1.9 litre hacimli bir ünite yer alıyor. Bu ünite 150 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. Benzinli motor seçeneğinde ise 2.4 litre hacimli turbo beslemeli ünite yer alıyor. Bu ünite 210 beygir güç ve 320 Nm tork üretiyor. 6 ileri vitesli manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor. Seçilebilir dört tekerlekten çekiş sistemi ve elektronik arka diferansiyel kilidi donanımlar arasında.

Peugeot, şu an için Landtrek modelini Avrupa’da satışa sunmayı düşünmüyor.

2020 Peugeot 2008 Teknik Özellikleri

2019 Peugeot 2008 Çarpışma Testi

2019 Peugeot 508 SW Yol Tutuş Testi

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.