1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Renault Kiger özellikleri tanıtıldı

Yeni Renault Kiger özellikleri tanıtıldı

Renault, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Kiger’i bir konsept otomobil olarak tanıtmıştı. Şimdi ise marka üretim versiyonunu tanıtıyor.

Abone Ol google-news

2022 BMW X1 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Yeni Renault Kiger özellikleri tanıtıldı. Resmi olarak Renault tarafından tanıtımı yapılan Kiger adlı kompakt crossover modeli geçtiğimiz yıl Kasım ayında konsept model olarak tanıtılmıştı.

2021 Renault Kiger 3991 mm uzunluğuna, 1750 mm genişliğine, 1600 mm yüksekliğe ve 2500 mm aks mesafesine sahip. Standart bagaj kapasitesi 405 litre, koltuklar yatırıldığında ise 879 litreye kadar çıkabiliyor. Renault Kiger’ın ağırlığı 1012 kg olarak açıklanmış.

Yeni Renault Kiger Özellikleri

Yeni Renault Kiger özellikleri tanıtıldı

Renault Kiger’a sportif bir tasarım kazandıran 16 inç siyah elmas kesim jantlar, C şeklindeki stoplar, ön ve arka LED aydınlatma entegre edilmiş.

İç mekanı Renault modellerinden tanıyoruz. Android Auto ve Apple CarPlay destekli 8 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, 7 inç dijital gösterge paneli gibi özelliklerle satışa sunulacak.

Yeni Renault Kiger özellikleri tanıtıldı

2021 Renault Kiger modeli iki motor seçeneğiyle sunulacak. Bunlardan ilki 1.0 litre hacimli turbo şarjlı 100 beygir güç ve 160 Nm tork üreten benzinli motor görev yapacak. Beş ileri vitesli manuel şanzıman veya isteğe bağlı CVT şanzıman tercih edilebilecek. Bir diğer motor seçeneği de 1.0 litre hacimli 72 beygir güç ve 96 Nm tork üreten atmosferik motor, Beş ileri vitesli manuel şanzıman ya da Easy-R robotize şanzımanla alınabiliyor.

Renault’nun Elektrikli Otomobil Konsepti: Renault 5

Dacia Logan Yerine Renault Taliant Gelir mi?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.