1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Yeni Sürücü Belgesi Tanıtıldı: Yeni E-Sürücü Belgesinin Özellikleri Neler?

Yeni Sürücü Belgesi Tanıtıldı: Yeni E-Sürücü Belgesinin Özellikleri Neler?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde düzenlediği basın toplantısında yerli üretim e-Pasaport ile yeni e-Sürücü belgesi ile e-Mavi kartın tanıtımını yaptı.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Yeni Sürücü Belgesi Tanıtıldı: Yeni E-Sürücü Belgesinin Özellikleri Neler?

Bakan Soylu, 2016’dan itibaren yeni nesil sürücü belgesi kullanımına geçildiğini hatırlatarak, pasaportlarla birlikte ehliyetlerin yenilenmesinin de ele alındığını aktardı. Sürücü belgelerinin de yeniden tasarlandığını anlatan Soylu, “Yeni e-Sürücü belgesi temassız çip kullanılarak teknolojik yönden geliştirilmiş, güvenlik seviyesi en üst düzeye çıkarılmıştır.” dedi.

Yeni Sürücü Belgesi Tanıtıldı

Yeni sürücü belgelerinde “Turkey” yerine ilk kez “Türkiye” ifadesinin kullanılacak. Mevcut ehliyette tek fotoğraf olduğunu, şimdi ise yeni ehliyette güvenlik açısından çift pencere yani çift fotoğraf kullanılacağını bildirildi.

Ehliyette yer alan otomobil logosunun “TOGG” olacağını söyleyen Soylu, sürücü belgelerinin güvenliğinin yüksek seviyeye getirildiğini belirtti. Süleyman Soylu, “Herkes ehliyetini hemen değiştirmek zorunda değil, diğer ehliyet süreleri bittiği anda değiştirilebilir. B sınıfı ehliyetlerde 10 yıl, ağır vasıtada 5 yıl bir süreç var bittiği zaman ve yeni alınan ehliyetlerde bu ehliyet Türkiye’nin yeni ehliyeti olarak kullanılmış olacak.” diye konuştu.

Buradan “BMW Yeni Modellerinde Android Auto ve Apple CarPlay Olmadığını Açıkladı” inceleyebilirsiniz.

Buradan “2022 Ford Ranger Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.