1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Kazanan Hyundai

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Kazanan Hyundai

Hyundai Motor Company, “2020 GOOD DESIGN” ödüllerinde dört ödül birden aldı.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Yolda

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Birden Kazanan Hyundai. Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai Motor Company, “2020 GOOD DESIGN” ödüllerinde dört ödül kazandı. Dünyanın en eski tasarım ödüllerinden biri olarak kabul edilen etkinlikte, Hyundai’nin iki elektrikli konsepti 45 ve Prophecy başta olmak üzere, yeni Elantra ve ultra hızlı elektrikli araç şarj altyapısı olan Hyundai Hi-Charger’ı ulaşım kategorisinde ödülle taçlandırdı.

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Kazanan Hyundai

Hyundai’nin ikonik Pony Coupe modeline bir saygı duruşu olarak nitelendirilen 45 EV konsepti, ilk olarak 2019 Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Hyundai 45’in stilist monokok tarzı, uçaklardan ilham alınarak oluşturulmuş. Hyundai 45 konsepti, başta 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri, 2020 Red Dot Design Ödülleri ve 2020 iF Design Ödülü de dahil dünyaca ünlü diğer tasarım yarışmalarında dikkatleri üzerine çekti.

2021 Hyundai Elantra Fiyatı ve Dikkat Çeken Özellikleri

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Birden Kazanan Hyundai

Hyundai 45 baz alınarak, Hyundai’nin yeni alt markası IONIQ de ilk özel EV modeli Ioniq 5‘i piyasaya sürecek. Hyundai’nin bir diğer EV konsepti olan Prophecy ise vizyoner tasarım özellikleri markaya olan bakış açısını değiştirdi. Sensuous Sportiness yani Duygusal Sportiflik tasarım felsefesinin bir temsilcisi olan bu konsept model, 2020 Red Dot Awards’ın Tasarım Konsepti grubunda “En İyinin En İyisi” ödülünü kazandı ve 2020 Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri için de finalist seçildi.

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Kazanan Hyundai

Yeni Tasarım Diliyle Dört Ödül Kazanan Hyundai

Bir diğer büyük ödülü ise bu yılın başlarında görücüye çıkan yeni Elantra aldı. Yedinci nesil Elantra, “Parametric Dynamics” tasarım öğeleri sayesinde fütürist ve yenilikçi bir görünüm ve his sunuyor. Alışılmışın dışında bir aile otomobili görüntüsü sunan otomobil, hem modern hem de sportif çizgileriyle farklı hisleri aynı anda yaşatabiliyor. Hyundai Hi-Charger ise markanın EV sahiplerine sunduğu tamamen yeni bir şarj hizmeti. Bu sistem, 350kW ultra hızlı şarj cihazıyla birlikte elektrikli otomobillerin çok kısa sürede şarj edilmesine olanak sağlıyor. Hyundai Hi-Charger, Good Design’dan aldığı ödülün yanı sıra 2020 Red Dot Tasarım Ödülleri’nde de “Kullanıcı Deneyimi Tasarımı” kategorisinde önemli bir başarı gösterdi.

Yeni 2021 Hyundai Kona Satışa Sunuldu!

Hyundai Tucson 2020 Alınır mı?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.