1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yeni Volvo XC40 Recharge Twin Engine Türkiye’de!

Yeni Volvo XC40 Recharge Twin Engine Türkiye’de!

Kurulduğu günden bu yana teknolojisini geliştirirken her zaman insan odaklı bir yaklaşım sergileyen Volvo Cars, sadece kendi kullanıcılarının güvenliğini değil aynı zamanda çevre güvenliği kavramıyla tüm canlıları önemsediğini ortaya koyduğu ilk tam elektrikli otomobili Volvo XC40 Recharge’ı Türkiye ile buluşturdu.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Yeni Volvo XC40 Recharge Twin Engine Türkiye’de!

Volvo’nun en popüler modellerinden biri olan ve “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü kazanan XC40 SUV’un tamamen elektrikli bir versiyonu olan XC40 Recharge, Volvo Cars’ın Kompakt Modüler Mimarisi (CMA) üzerinde üretiliyor. Tasarımdaki en önemli fark ön ızgara tasarımında kendini ortaya koyuyor. Otomobilin motoru soğutma ihtiyacı olmadığı için ön ızgara kapalı ve gövde renginde tasarlandı. Ayrıca XC40 Recharge dış tasarım elemanları, XC40 R-Design versiyonu ile aynı özellikleri taşıyor ve tavan siyah renkte tasarımıyla geliyor.

Volvo XC40 Recharge

XC40 Recharge Google Android işletim sistemi ve Google Maps gibi uygulamalar, Pilot Assist sürücü destek sistemi, City Safety, BLIS, Cross Traffic Alert, şerit takip sistemi, ön ve arka park sensörleri, 360 derece kamera, Harman Kardon ses sistemi, elektrikli ve hafızalı sürücü koltuğu, ısıtmalı koltuklar ve direksiyon, adaptif ve viraj aydınlatmalı LED farlar, otomatik ve ayak ile kontrol edilebilen bagaj kapağı gibi birçok donanımı standart olarak sunuyor.

Volvo XC40 Recharge

Volvo Cars güvenlik mühendisleri, konvansiyonel bir motorun olmamasından kaynaklanan boş alanı doldurmak, Volvo’nun yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılamak ve yolcuların diğer Volvo’lardaki kadar güvende olmasını sağlamak için orijinal XC40’ın mükemmel güvenlik standartlarını temel alarak, XC40 Recharge’in ön yapısını tamamen yeniden tasarladılar ve güçlendirdiler.

Volvo XC40 Recharge

Piller, otomobilin gövde yapısının ortasına yerleştirilmiş bir güvenlik kafesi ile korunuyor. Pillerin otomobilin zeminine yerleştirilmesi, aracın ağırlık merkezini alçaltarak daha iyi bir yol tutuşu sağlamasına olanak tanıyor.


Yeni Nissan Qashqai Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı


İç tasarımda çok yönlü işlevselliğe yenilikçi bir yaklaşım getirilerek sürücüye kapı içlerinde ve bagajda bol miktarda saklama alanı sağlanıyor. Otomobil, içten yanmalı bir motora sahip olmadığı için, ön kaputun altındaki “frunk” diye adlandırılan alan, önemli bir depolama imkanı sunuyor.

Volvo XC40 Recharge

Dört tekerlekten çekişli XC40 Recharge, tek bir şarj ve 408 beygir çıkışla 418 kilometre menzil sunuyor. Pil, hızlı şarj sistemiyle yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 düzeyinde şarj edilebiliyor. Otomobili DC charger dışında AC duvar prizi ya da AC wallbox ile şarj etmek de mümkün olabiliyor. 11KwH’lık bir wallbox ile yaklaşık 7 saatte tam şarja akıma bağlı olarak ulaşılabiliyor. Yeni Volvo XC40 Recharge, Volvo Cars’ın 2020 yılında aldığı bir kararla trafikte olabilecek ciddi yaralanma ve hayat kayıplarını engellemeye yardımcı olmak amacıyla uyguladığı 180 km/s hız sınırına sahip.

Volvo XC40 Recharge

Türkiye’de sadece tek bir donanım seviyesi ile satışlarına 19 Ocak Çarşamba günü başlanacak olan XC40 Recharge’ın tavsiye edilen anahtar teslim bedeli 1.274.000 Türk Lirası olacak. Bu fiyata Mod 2 ve Mod 3 şarj kablosu, 3 yıllık üretici garantisi, 3 yıllık kasko ve yol yardım hizmeti ile 3 yıllık periyodik bakım dahil olacak.


Yeni 2022 Citroen C5 Aircross Özellikleri Açıklandı


Son 10 yılda, egzozdan çıkan CO2 salınımını yüzde 27 azaltan Volvo Cars, 2025 yılında Volvo otomobillerinde karbon ayak izini 2018’e göre yüzde 40 daha azaltılmayı hedefliyor. 2018’den beri Volvo Cars’ın bütün Avrupa operasyonları yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıyor. Globalde ise bu oran yüzde 80. Volvo Cars, 2040 yılına gelindiğinde ise tamamen iklim nötr bir marka olmayı hedefliyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.