1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza

Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza

Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza Hava kirliliğinin her geçen gün artması nedeniyle bu hava kirliliğinin önüne geçmek için yapılan çalışmalar arasına bir yenisi daha eklendi. Barselona ve Madrid’de eski araç kullanan araç sahiplerine ceza yazılacak. Yapılan yeni çalışma İspanya’da bulunan ülkenin iki büyük kenti olan Barselona ve Madrid’de

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza

Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza

Hava kirliliğinin her geçen gün artması nedeniyle bu hava kirliliğinin önüne geçmek için yapılan çalışmalar arasına bir yenisi daha eklendi. Barselona ve Madrid’de eski araç kullanan araç sahiplerine ceza yazılacak.

Yapılan yeni çalışma İspanya’da bulunan ülkenin iki büyük kenti olan Barselona ve Madrid’de çevre kartı uygulaması başlattı. Bu uygulama ile hava kirliliğini azaltmak ve önlemek için başlatıldı. Bu uygulama kapsamında 2006 öncesi dizel ve 2000 öncesi benzinli araçlara verilmeyen bu çevre kartıyla birlikte, bu özelliklere sahip araçların şehir merkezlerine girişi de engellenmiş oldu.

Çevreye verdikleri zarara göre sınıflandırılan araçlardan sadece çevre dostu olarak adlandırılan elektrikli ve hibrit özellikleri olanlara şehir merkezinde yol kenarına park izni verilirken, diğer araçlar otoparkları kullanmak zorunda olacak.

Bu yasak sayesinde Madrid’de 42 bin, Barselona’da ise 55 bin kadar aracın şehir merkezlerine girişinin engelleneceği öngörülüyor. 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle başlayan yasağın cezaları ise 90 Euro’dan başlayarak 500 Euro’ya kadar çıkabilecek

Barselona Belediyesi, yönetmeliğe uymayan araçların 1 Nisan’a kadar uyarılacağını, bu tarihten sonra ceza kesme işlemine başlanacağını duyurdu. Barselona genelinde yaklaşık 95 kilometrekarelik alanı kapsayan, hava kirliliğine neden olan araçların trafiğe çıkış yasağının pazar hariç her gün 07.00 ile 20.00 saatleri arasında olacağı bildirildi.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

“Yürürlüğe Girdi Eski Araç Kullananlara Ceza” için bir yorum

  1. Melvin dedi ki:

    en iyisi hibrit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.