1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akaryakıt Fiyatları İçin Kötü Haber! Yıl Sonuna Kadar Zamlar Devam Edecek

Akaryakıt Fiyatları İçin Kötü Haber! Yıl Sonuna Kadar Zamlar Devam Edecek

Akaryakıt fiyatları için bir kötü haber daha geldi. EPGİS Başkanı Fesih Aktaş yıl sonuna kadar akaryakıt fiyatlarında zamların gördündüğünü söyledi.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Akaryakıt Fiyatları İçin Kötü Haber! Yıl Sonuna Kadar Zamlar Devam Edecek

Akaryakıt fiyatlarına bugün itibarıyla yeniden zam gelecek. Akaryakıtta ÖTV kalmamasıyla gelen zamlar pompa satış fiyatlarına yansıyor. Dolar kurunun petrol fiyatlarına olan etkisiyle de yukarıya çıkan akaryakıt fiyatları için EPGİS Başkanı Fesih Aktaş’tan yeni değerlendirme geldi.

Akaryakıt Fiyatları İçin Kötü Haber! Yıl Sonuna Kadar Zamlar Devam Edecek

Bloomberg HT’ye konuk olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş dolar kuru artışı devam ettikçe akaryakıtta zamlarda bir miktar daha yukarı yönlü seyrin göründüğü söyledi.

YIL SONUNA KADAR AKARYAKIT FİYATLARI ARTACAK

Fesih Aktaş son birkaç aydan beri akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar için şunları söyledi: “Benzinde eşel mobilin limitinin doldurulmasından sonra yaklaşık 58 kuruşluk bir zam söz konusu olmuş oldu. LPG’de toplamda 1 lira 25 kuruşluk zam söz konusu, motorinde de 87 kuruşluk bir zam söz konusu oldu. Yıl sonuna kadar maalesef ki ürün fiyatlarının artışı devam ederse, yurt içinde döviz kurunda herhangi bir gerileme olmazsa bir miktar daha yukarı seyir görünüyor”


Dövizdeki Yükseliş Sonrası Sıfır Otomobil Fiyatları Güncellendi


EŞEL MOBİL OLMASA BENZİNİN LİTRESİ 11 LİRALARDA OLACAKTI

“Eşel mobil olmasa, bu zamlardan sonra benzinin litresi 11 liralarda olacaktı” diyen Fesih Aktaş, “Benzinde 2 lira 53 kuruş olarak devletin feragati söz konusu. Eğer bu feragat olmasaydı şu an 11,5’lar da olurdu.” dedi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.