1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Benzine Yeni Zam Geldi! Benzinin Litresi Ne Kadar Oldu?

Benzine Yeni Zam Geldi! Benzinin Litresi Ne Kadar Oldu?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yeni akaryakıt zammını duyurdu.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Benzine Yeni Zam Geldi! Benzinin Litresi Ne Kadar Oldu?

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 26/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 44 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Benzine Yeni Zam Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yeni akaryakıt zammını duyurdu. Benzinin litresine 44 kuruşluk zam yapıldı. Pompa fiyatlarına yansıyacak zam bu geceden itibaren geçerli olacak. Bu zamdan sonra benzinin litre fiyatı İstanbul’da 8,36 liraya; Ankara’da 8,44 liraya; İzmir’de ise 8,46 liraya yükselecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


Akaryakıt Fiyatları İçin Kötü Haber! Yıl Sonuna Kadar Zamlar Devam Edecek


Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.