1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Bu Ay Akaryakıt Fiyatlarına Ne Kadar İndirim ve Zam Geldi

Bu Ay Akaryakıt Fiyatlarına Ne Kadar İndirim ve Zam Geldi

Ağustos ayı itibarıyla akaryakıt fiyatlarına gelen indirim ve zamlara baktığımızda benzin, motorin ve LPG otogaz fiyatlarına yapılan indirim ve zamlar şu şekilde;

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

Bu Ay Akaryakıt Fiyatlarına Ne Kadar İndirim ve Zam Geldi

Bu ay akaryakıt fiyatlarına ne kadar indirim ve zam geldi. Benzin fiyatlarında pompa fiyatlarına yansımayacak şekilde iki kez indirim (27 kuruş ve 20 kuruş) bir kez zam (24 kuruş) gelmiş durumda. Motorin fiyatlarına ise pompa fiyatlarına yansımayacak şekilde bir indirim (22 kuruş) ve pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde bir zam (5 kuruş) gelmiş durumda. LPG otogazda ise pompa fiyatlarına yansımayacak şekilde indirim (17 kuruş) yapıldığı görülüyor.

Bu Ay Akaryakıt Fiyatlarına Ne Kadar İndirim ve Zam Geldi

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 03/08/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 5 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 10/08/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 17 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Karsan’dan 35 milyon euro’luk elektrikli otobüs ihracatı


Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 11/08/2021 tarihinde geçerli olmak üzere Motorinde 22 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 20/08/2021 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 27 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 21/08/2021 tarihinde geçerli olmak üzere Benzinde 20 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.

ÖTV Sonrası İkinci El Otomobil Piyasası Durma Noktasına Geldi


Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 27/08/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 24 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Kaynak: EPGİS 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.