1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tesla, Araç Kazalarını YouTube’da Paylaşan Çalışanını Kovdu

Tesla, Araç Kazalarını YouTube’da Paylaşan Çalışanını Kovdu

Tesla, yayınladığı test videolarında otomatik pilotun plastik dubaları farketmediğini ve çarptığını gösteren John Bernal adlı çalışanının işine son verdi.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Tesla, Araç Kazalarını YouTube’da Paylaşan Çalışanını Kovdu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şirket bünyesinde Tesla’nın otopilot çalışmalarını test eden ve Al Addict isimli bir YouTube kanalının sahibi olan Jon Bernal, işten atıldı. Tesla’nın, bu kararı almasının nedeni Youtube yüklenen Tesla videolarıydı.

Tesla, Araç Kazalarını YouTube'da Paylaşan Çalışanını Kovdu

Eski Tesla mühendisi John Bernal YouTube kanalına yüklediği videoda, Full Self Driving Beta’nın (FSD Beta) bazı demo sürüşlerini paylaştı. Video, Tesla’nın meşhur otomatik pilot sisteminin olması gerektiği gibi çalışmadığını ortaya çıkardı. John Bernal, geçtiğimiz birkaç ay içinde Silikon Vadisi bölgesinde faaliyet gösteren Tesla FSD çalışmalarını kaydetti. Videoların bazı bölümlerinde otopilotun yanlış çalıştığı fark edildi. Eski Tesla çalışanının daha önce de bu tip videolar paylaştığı için şirketten uyarı aldığına dikkat çekilmiş. Videolara devam eden John Bernal’ın kovulduğu ve otopilotun beta sürümüne erişiminin kısıtlandığı belirtildi.

Tesla cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak konuyla ilgili bazı iddialar var. Verdiği bir röportajda bu meseleye değinen Jon Bernal, yöneticilerin kendisini uyardığını ve söz konusu paylaşımların şirket politikasına aykırı olduğunu söylediklerini ifade etti.

Elektrikli Araç Alacaklara 6 Bin Euro Destek Verecek

Fiat 500 İngiltere’de En İyi Şehir Otomobili Seçildi

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.