1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri

Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri

Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Başkanı Serkan Bakırtaş, “Sıradan bir otomobilde bile 21 milyardan fazla bakteri bulunuyor. Klordan 7 kat daha güçlü ozonla yapılan dezenfeksiyon işlemi ile araç içindeki tüm kötü kokulardan, virüslerden, mikroplardan kurtulmak mümkün” dedi. Türkiye’de de ilk corona virüs vakası görülürken, özellikle araç

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri

Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri

Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) Başkanı Serkan Bakırtaş, “Sıradan bir otomobilde bile 21 milyardan fazla bakteri bulunuyor. Klordan 7 kat daha güçlü ozonla yapılan dezenfeksiyon işlemi ile araç içindeki tüm kötü kokulardan, virüslerden, mikroplardan kurtulmak mümkün” dedi.

Türkiye’de de ilk corona virüs vakası görülürken, özellikle araç hijyeni hakkında Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu Başkanı Serkan Bakırtaş uyarılarda bulundu. Bakteriler ve virüslerin yayılması için en elverişli ortamın toplu taşıma araçları olduğunu söyleyen Bakırtaş; belediyelerin toplu taşımalar için yaptıkları dezenfekte çalışmalarının dolmuşlar, ticari taksiler, okul ve personel servisleri ile özel otomobiller için de şart olduğunu vurguladı.

Ozonlama Tavsiyesi

Sıradan bir otomobilde bile 21 milyardan fazla bakteri bulunduğunu TOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş, “Virüsler, mantarlar için en elverişli ortam araçların klima kanallarıdır. Özellikle ailece binilen otomobiller, öğrenci ve personel servisleri ve toplu taşıma araçlarında mutlaka koltuk ve tutma yerlerinin dezenfeksiyonu yanında klima temizliği de yapılmalıdır. Son zamanlarda klima kaynaklı hastalıkların ve ölümlerin arttığı bir gerçek. Toplu taşımalarda sadece tutma yerlerinin ve oturma bölümlerinin dezenfekte edilmesi tek başına yeterli değildir. Mutlaka klima temizliği ve tüm araç içinde ozonlama yapılmalıdır. Okul servislerinde bu işlemin periyodik olarak yapılması için kaç senedir mücadele ediyoruz. Klordan 7 kat daha güçlü ozonla yapılan dezenfeksiyon işlemi ile araç içindeki tüm kötü kokulardan, virüslerden, mikroplardan kurtulmak mümkün.” dedi.

Fahiş Fiyat Artışı Yapanlara Cezalandırılacak

Son günlerde özellikle maske, kolonya ve temizlik maddesi gibi ürünlerdeki fahiş fiyat artışlarına da dikkat çeken Bakırtaş, oto bakım esnafını uyardı. Bakırtaş şunları söyledi: “Anti bakteriyel iç temizlik, ozonlama gibi işlemlerin fiyat ortalaması bellidir. Corona virüs dolayısıyla insanların korkularını fırsat bilip yüksek fiyata bu işlemleri yapan esnaf olursa halkımız Ticaret Bakanlığına şikâyette bulunsun. Bize de şikâyette bulunsunlar. O işletmelerin cezalandırılmaları için elimizden ne geliyorsa yaparız.”

Corona (Korona) Virüs Belirtileri Nelerdir? Corona (Korona) Virüs Nasıl Bulaşır? Corona (Korona) Virüs Tedavisi? Corona (Korona) Virüs Risk Grubu? Corona (Korona) Virüs Önlem? Corona (Korona) Virüs Korunma Yöntemleri?

Corona (Korona) Virüsü Nedir?

Corona (Korona) virüsü 1960 yılında tespit edilen, birkaç çeşidi olan bir rahatsızlıktır. Daha çok hayvanlarda görülen virüs, ilk kez insanlarda da görülmeye başlandı. Şu anki salgın ilk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktı.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.