1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi

Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi

Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi Benzin fiyatında ikinci büyük indirim yolda. Uluslararası piyasalarda emtia fiyatlarında “aşırı” oynaklık sürüyor. Benzinin ton fiyatı olağanüstü düşüş gösterdi. Benzinin tonu 365 dolardan, 279 dolara düştü. Motorin de düşüyor. Motorin, 377 dolardan 343 dolara kadar düştü. Petrol fiyatları yaklaşık 20 yılın en sert

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi

Benzin Fiyatlarında İkinci Büyük İndirim Geldi

Benzin fiyatında ikinci büyük indirim yolda. Uluslararası piyasalarda emtia fiyatlarında “aşırı” oynaklık sürüyor. Benzinin ton fiyatı olağanüstü düşüş gösterdi. Benzinin tonu 365 dolardan, 279 dolara düştü. Motorin de düşüyor. Motorin, 377 dolardan 343 dolara kadar düştü.

Petrol fiyatları yaklaşık 20 yılın en sert düşüşünü yaşarken, Türkiye’deki benzin ve motorin fiyatları da bu durumdan olumlu etkileniyor. Dünyaya hızla yayılan corona virüs (Kovid-19) salgını, dünya genelinde ham petrol tüketimini olumsuz etkileyerek fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya devam ediyor.

EPGİS benzinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 51 kuruş daha indirime gidileceğini duyurdu.

Petrol fiyatlarındaki rekor düşüş sonrası benzin fiyatlarına 60 kuruş, motorine ise 56 kuruş olarak yansıyan indirimin ikincisi geliyor.

EPGİS litre fiyatında 51 kuruş daha indirime gidileceğini duyurdu. İndirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Böylece Ankara’da ortalama 6.13 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5.62 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 6.04’dan 5.53 liraya, İzmir’de ise 6.14 liradan 5.63 liraya inecek.

Son indirimle benzin fiyatı motorin fiyatlarının altına gelecek. Motorinin litresi Ankara’da 5.74, İstanbul’da 5.67, İzmir’de ise 5.75 liradan satılıyor.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Araçlarda Corona Virüsü Önlemleri

https://www.otomobilir.com/genel/araclarda-corona-virusu-onlemleri/

Toyota Corolla Geçmişten Günümüze

https://www.otomobilir.com/gecmisten-gunumuze/toyota-corolla/

Yerli Otomobil Tanıtım Toplantısı Ertelendi

https://www.otomobilir.com/genel/yerli-otomobil-tanitim-toplantisi-ertelendi/

New York Otomobil Fuarı Ertelendi

https://www.otomobilir.com/genel/new-york-otomobil-fuari/

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.