1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler?

Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler?

Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler? Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler? Dünya genelinde küresel olarak git gide yayılan corona virüs (COVID-19) vakaları ülkemizde de görülmeye başladı. Her geçen gün artan vakalar nedeniyle ülke genelinde tedbirler alınmakta. Peki araç sahipleri corona virüs (COVID-19) için araçlarda ne tür önlemler almalı? Corona virüs (COVID-19) için alınacak önlemler arasında en

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler?

Araçlarda Coronavirüs İçin Alabilecek Önlemler?

Dünya genelinde küresel olarak git gide yayılan corona virüs (COVID-19) vakaları ülkemizde de görülmeye başladı. Her geçen gün artan vakalar nedeniyle ülke genelinde tedbirler alınmakta. Peki araç sahipleri corona virüs (COVID-19) için araçlarda ne tür önlemler almalı?

Corona virüs (COVID-19) için alınacak önlemler arasında en önemlilerinden birisi dezenfeksiyon ve hijyen. Bu önlemler tek başına yeterli olmayacağı için ayrıca alınacak önlemler şunlardır.

Sürücülerin araçlarında yapacağı dezenfeksiyon işlemini her 15 günde bir antibakteriyel ürünlerle tekrarlamalıdır.

Araç içinde ve dışında ellerin temas ettiği yerler öncelikli olarak dezenfekte işlemi yapılmalıdır. (Direksiyon, el freni, vites topuzu, sinyal kolları, araç içerisinde bulunan düğmeler, kapı kolları gibi yerler öncelikli olarak dezenfekte edilmeli.)

Yapılacak dezenfekte işlemlerinde kullanılacak malzemelerin lisanslı ürünler olması önemli aksi taktirde insan sağlığını tehdit edecek sonuçlar çıkabilir.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.