1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. 2030’a Kadar Araçların Yüzde 80’i Elektrikli Olacak!

2030’a Kadar Araçların Yüzde 80’i Elektrikli Olacak!

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkesindeki elektrikli araçlara ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Almanya’da birkaç yıl içinde elektrikli hareketlilikte önemli bir atılım beklediğini kaydetti.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

2030’a Kadar Araçların Yüzde 80’i Elektrikli Olacak!

Otomotiv sektöründe önde gelen üreticilerin merkezi olan Almanya’da elektrikli araçlar ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Ülkede 2030 yılına kadar trafiğe kaydı yapılacak araçların yüzde 80’inin elektrikli araçlardan oluşmasının beklendiğini belirten Altmaier, “Bu gelecek için büyük bir adım” dedi.

2030'a Kadar Araçların Yüzde 80'i Elektrikli Olacak!

Ülkesindeki ekonomik toparlanmanın devam etmesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Altmaier, Covid-19 salgınında 4. dalga endişelerine rağmen Almanya’da istikrarlı bir ekonomik toparlanma beklediğini söyledi.

Altmaier, “İki kez aşılanmış kişiler veya Covid-19 hastalığını geçirip, iyileşenler için artık herhangi bir kısıtlama uygulamak zorunda olmadığımız konusunda net bir bakış var. Bu da ekonomik faaliyetlerin yıl boyunca önemli bir seviyede gerçekleşmesini sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.


Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Bakım Çalışması 900 Gün Sürecek


Öte yandan, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı, daha önce 2030 yılına kadar yollarda 10 milyon elektrikli araç öngörürken, 17 Temmuz’da bu beklentisini 14 milyon adede yükseltmişti.

Ülkenin 2030 yılında enerji tüketiminin de özellikle elektrikli otomobillerin yüksek elektrik talebiyle 645-665 terrawat/saate çıkarak, önceki varsayımlardan yüzde 15 daha fazla artış göstermesi bekleniyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.