1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor

Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor

Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor Porsche’nin, yeni elektrikli modeli Taycan uygun fiyatlı ve arkadan itişli olarak yeni bir versiyon gelecek. Porsche’un AR&GE biriminden sorumlu yönetim kurulu üyesi Dr. Michael Steiner, Car dergisine yaptığı açıklamada elektrikli spor otomobil modeli Taycan’ın daha ucuza satılacak farklı bir versiyonunun yolda

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor

Arkadan İtişli Uygun Fiyatlı Porsche Taycan Geliyor

Porsche’nin, yeni elektrikli modeli Taycan uygun fiyatlı ve arkadan itişli olarak yeni bir versiyon gelecek.

Porsche’un AR&GE biriminden sorumlu yönetim kurulu üyesi Dr. Michael Steiner, Car dergisine yaptığı açıklamada elektrikli spor otomobil modeli Taycan’ın daha ucuza satılacak farklı bir versiyonunun yolda olduğu müjdesini verdi. Steiner açıklamasında “Daha küçük bir bataryaya sahip olacağı için fiyatını da uygun tutacağımız, dört çeker yerine arkadan itişli yeni bir Taycan modeli üzerine çalışıyoruz. İklim koşulları nedeniyle sürekli dört çekere ihtiyacın olmadığı Çin gibi pazarları hedefliyoruz” cümlelerini kullandı.

Şu an için en ucuz Porsche Taycan modeli 4S’in özelliklerine bakacak olursak. İki elektrik motor. 79.2 kWh’lık batarya paketi ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle Taycan 4S’in toplamda 429 beygir (kalkış kontrolü ile 522 beygir) güç üretmesini sağlıyor. WLTP verilerine göre Taycan 4S 400 kilometre sürüş menzili sunuyor. 0-100 km/s hızlanma süresi 3.8 saniye sürüyor ve maksimum hızı 250km/s ile sınırlı.

Fiyatı henüz verilmeyen Porsche Taycan. Uygun fiyatlı yeni Porsche Taycan tek motorlu olarak gelmesi nedeniyle Porsche Taycan 4S gibi yüksek fiyatlı olmayacak. Avrupa’da satışının 2021 yılından itibaren başlaması bekleniyor. Güncel Porsche Taycan 105.000 dolar ile 185.000 dolar aralığında satış fiyatıyla satışa sunuluyor.

2021 Toyota Yaris Cross Hybrid Tanıtıldı İşte Özellikleri

Hibrit Range Rover Evoque ve Discovery Sport Tanıtıldı İşte Özellikleri

2020 Hyundai Veloster N Tanıtıldı İşte Özellikleri 

2020 Audi A3 Sedan Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı

2020 Ford Puma Yol Tutuş Testi

2020 Aston Martin DBS Superleggera Volante 5.2 V12

2020 Mercedes-AMG CLA 45S 4MATIC+ DCT

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.