1. Anasayfa
  2. İstatistik
  3. Her Ay Kaç Kişinin Arabasının Fiyatını Sorguladığı Açıklandı

Her Ay Kaç Kişinin Arabasının Fiyatını Sorguladığı Açıklandı

İkinci el araç platformu arabam.com, ülkemizde her kaç kişinin kendi aracının değerini sorguladığını açıkladı. Açıklanan verilere göre her ay milyonlarca kişi, Trink Sat! ve Arabam Kaç Para? hizmetleri üzerinden otomobil ve ticari araçlarını değerliyor.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Her Ay Kaç Kişinin Arabasının Fiyatını Sorguladığı Açıklandı

Ülkemizde her segmentte yılda 9 milyona yaklaşan ikinci el araç satışı gerçekleşirken, her ay arabam.com’da 4 milyon kişi otomobil ve hafif ticari araçlarını değerliyor. Markanın Trink sat! ve Arabam Kaç Para? hizmetleri sayesinde sunmuş olduğu veriler ile milyonlarca insan arabam.com web sitesi ve mobil uygulamasına gelip aracının değerini öğreniyor. Sorgu sayısı ve ikinci el otomotiv piyasasındaki deneyimi ile ikinci el araç fiyatlamada sektörün lideri olan şirket, ayrıca listeleme platformu olarak her ay yüz binlerce ilan yayınlanmasına ve yılda yaklaşık 1 milyon aracın satılmasına aracılık ediyor.

Her Ay Kaç Kişinin Arabasının Fiyatını Sorguladığı Açıklandı

Markanın Pazarlama Direktörü Dr. Naim Çetintürk “tüketicilerin ‘acaba aracımı doğru fiyata mı satıyorum, değerinde mi satıyorum’ şeklinde önemli bir kaygısı var. Sektördeki deneyimimizi yansıttığımız ve geliştirdiğimiz algoritma ile piyasaya yön veriyoruz. Öyle ki oto pazarlarında ve ikinci el araç piyasasında arabam.com’un algoritma tabanlı çalışan fiyat değerleme hizmetleri kullanılıyor, hatta kullanıcılar araçlarını ilana koyarken ‘arabam.com’un aracıma verdiği fiyat budur’ diyerek verdiğimiz fiyat değerlemesinin ekran görüntüsünü kanıt niteliğinde paylaşıyor” dedi.


Dünyada En Çok Satılan Otomobil Modelleri Açıklandı


Çetintürk’ün açıklamasının devamında şu ifadeler yer alıyor; “Şu anda sektörün lideri konumundayız, her ay 4 milyon kişinin web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden yaptığı sorgu sayısı da bunun kanıtı niteliğinde. Bu durum aslında oldukça ihtiyaç duyulan bir hizmeti ortaya koyduğumuzu da gösteriyor. Hizmetlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz, bu büyük ilgiden dolayı oldukça mutluyuz.” 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.