1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. PÜİS Tarih Verdi! Benzin Fiyatlarına İndirim Yolda

PÜİS Tarih Verdi! Benzin Fiyatlarına İndirim Yolda

Perşembe gece yarısı itibarıyla benzinin litre fiyatında 30 kuruş civarı indirim bekleniyor.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

PÜİS Tarih Verdi! Benzin Fiyatlarına İndirim Yolda

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamaya göre, benzine 30 kuruş indirim gelecek. 30 kuruşluk indirimin ardından İstanbul’da 8.41’den satılan benzinin litresi 8.11’e düşecek. Benzinin litresi Ankara ve İzmir’de 8,50’den 8,20’ye inecek.

PÜİS Tarih Verdi! Benzin Fiyatlarına İndirim Yolda

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan (PÜİS) yapılan açıklamaya göre, benzine 30 kuruş indirim gelecek. Fiyat değişikliğinin ise 11 Kasım’dan itibaren geçerli olması bekleniyor.

MOTORİNDE DEĞİŞİKLİK YOK

PÜİS’ten yapılan açıklamada, “11.11.2021 Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 30 kuruş civarı fiyat indirimi beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliğinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili karar üst makamlarca verilmektedir. 9.11.2021-10.11.2021 tarihleri arasında motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.” denildi.

BENZİNİN LİTRE FİYATI

Benzine ekim ayında 10 gün içinde 1 liradan fazla zam yapılırken, bunun 86 kuruşu pompa fiyatlarına yansımıştı. Art arda gelen zamlar sonrası ise 25 kuruş indirim gelmişti. Son indirime göre Ankara ve İzmir’de benzinin litre fiyatı 8,51 kuruş olmuştu. İstanbul’da ise fiyat 8,42 kuruş olarak pompaya yansımıştı.


Trafikte En Çok Bulunan Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu


AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Akaryakıt fiyatlarında uygulanan Eşel Mobil sistemiyle petrol fiyatları, döviz kuru ve uluslararası ürün fiyatlarındaki artış sonucunda yurt içi pompa fiyatlarında meydana gelen yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmadan dengelenmeye çalışılıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.