1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Trafikte En Çok Bulunan Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu

Trafikte En Çok Bulunan Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu

Trafikte en çok bulunan otomobiller açıklandı. Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobil modelleri belli oldu.

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

Trafikte En Çok Bulunan Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu

Türkiye’de araç fiyatları giderek artmaya devam ederken gazeteci Emre Özpeynirci, trafikteki araçlara ilişkin bir tablo yayınladı. Bu tabloya göre trafikte en fazla bulunan otomobil modeli, üretimi yaklaşık 20 yıl önce sonra eren Tofaş Şahin. İkinci sıradaysa Renault Toros yer alıyor.

Trafikte En Çok Bulunan Otomobil Marka ve Modelleri Belli Oldu

EBS Danışmanlık Genel Müdürü Erol Şahin’in verdiği diğer bilgilere göre Türkiye’deki otomobil parkının yüzde 56’sı 10 yaş üzeri, yüzde 25’i ise 20 yaş üzeri otomobillerden oluşuyor. Parkın yaş ortalaması ise 13,2. EBS Danışmanlık tarafından hazırlanan tablo, yollarda en çok gördüğümüz modellerin başında hala Tofaş Doğan-Şahin geliyor. Kuş serisi olarak da adlandırılan modeller 669.136 adetle marka içerisinde yüzde 30,2, toplam pazar içerisindeyse yüzde 4,9 paya sahip.


Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı


2.799.649 adetle Türkiye’de en çok bulunan markalar arasında lider olan Renault’nun en çok gördüğümüz modeli de R12, ve Toros. 578.618 adetle ikinci sırada bulunan modelin marka içerisindeki payı yüzde 20,7, toplam pazar içerisindeki payı ise yüzde 4,3. 20 yıldır üretilmeyen bu modellerin, Türkiye’deki 13,5 milyonluk otomobil parkının en tepesinde yer alıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.