1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi

Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi

Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi Araç sahiplerine kötü haber!  Benzin, Motorin ve LPG pompa fiyatlarına bu gece yansıyacak şekilde zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Twitter’da yaptığı açıklamada benzinde 7 kuruş, motorinde 16 kuruş ve LPG’de ise 25 kuruş zam geldi. Enerji

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi

Benzin Motorin ve LPG Fiyatlarına Zam Geldi

Araç sahiplerine kötü haber!  Benzin, Motorin ve LPG pompa fiyatlarına bu gece yansıyacak şekilde zam geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Twitter’da yaptığı açıklamada benzinde 7 kuruş, motorinde 16 kuruş ve LPG’de ise 25 kuruş zam geldi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Twitter Açıklamaları

Sektör yetkilileri, küresel piyasalarda benzin ve motorin fiyatlarının bir miktar gevşeme eğilimi gösterdiğini belirterek. Bu geceki zammın ardından hafta sonuna doğru akaryakıta indirim gelebileceğini söyledi.

Korona virüs salgını nedeniyle petrol ve akaryakıt sektöründe dalgalanma devam ediyor. Uluslararası piyasalarda benzin ve motorin fiyatları bir anda artıyor. Ardından aynı hızla tekrar düşüyor. Fiyatlarda istikrar bir türlü oluşmuyor. Bu nedenden ötürü iç piyasada akaryakıt pompa satış fiyatları sıkça değişiyor.

Hafta sonu indirim gelebilir

Sektör yetkilileri, benzin ve motorin fiyatlarının bir miktar gevşeme eğilimi göstermesi nedeniyle bu gece gelecek zammın ardından. Hafta sonu ise indirim gelebileceğini söyledi.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Zam sonrası İstanbul’da ortalama 5,19 TL’den satılan benzinin litre fiyatı 5,26 TL’ye çıkacak. 4,83 TL’den satılan motorinin litre fiyatı 4,99 TL’ye çıkacak.

Ankara’da 5,34 TL’den satılan benzinin litre fiyatı 5,26 TL’ye, Motorin litre fiyatı ise 4,92 TL’den 5,08 TL’ye çıkacak.

İzmir’de ise 5,36 TL’den satılan benzin litre fiyatı 5,43 TL’ye, Motorin litre fiyatı ise 4,94 TL’den 5,10 TL’ye çıkacak.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Diğer Paylaşımlar

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.