1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Benzin ve Motorin Fiyatında Büyük İndirim Yürürlüğe Girdi

Benzin ve Motorin Fiyatında Büyük İndirim Yürürlüğe Girdi

Dün motorin fiyatları için gelen 2,38 TL indirimin ardından bugün de hem benzin hem de motorin için yeni indirim yapıldı. Karar akaryakıt firmalarının sitelerinden duyuruldu. EPGİS ise haklarındaki suç duyurusu nedeniyle karar açıklamayacaklarını bildirdi.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Benzin ve Motorin Fiyatında Büyük İndirim Yürürlüğe Girdi

Akaryakıta gelen üst üste zamların ardından araç sahiplerine son dakika indirim açıklaması geldi. Rusya ile Ukrayna arasındaki görüşmelerden gelen olumlu mesajların etkisiyle petrol fiyatları yüzde 7’nin üzerinde değer kaybederek 100 doların altına geriledi.

Benzine ve Motorine Yeni İndirim Bekleniyor

Petrol fiyarlarındaki bu düşüş pompaya indirim olarak yansıdı. Dün motorin fiyatları için gelen 2,38 TL indirimin ardından bugün de benzin fiyatlarında 1 lira 76 kuruş, motorinde 93 kuruş indirim yapıldı.

Gelen indirimin ardından akaryakıt firmalarının internet sitesindeki güncel verilere göre İstanbul’da yeni benzin fiyatı 18,64 TL, motorin ise 19.70 TL’ye düştü. İzmir’de benzin 18.74, motorin 19.79’dan satılıyor. Ankara’da ise benzin 18.72, mazot ise 19.78 TL’den depolar doluyor. Fiyatlar akaryakıt istasyonlarına göre değişiklik gösterebiliyor.

AKARYAKIT SEKTÖRÜ TOPLANIYOR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, artan akaryakıt fiyatlarına çözüm üretmek ve akaryakıt sektörünün sorunlarını dinlemek üzere bugün sektör temsilcileri ile bir araya gelecek. Toplantıda vatandaşın ve akaryakıt bayilerinin artan fiyatlar karşısında korunmasına yönelik çözüm önerileri konuşulacak.

NAKİTLE AKARYAKITA DÜŞÜK FİYAT YOLDA

Bayilerden gelen talepler çerçevesinde örneğin nakit satışlara daha düşük fiyatlı tarife belirlenip belirlenemeyeceğine bakılacak. Nakliye ücretlerine düzenleme yapılması yönünde talep değerlendirilecek.

Ford Uygun Fiyatlı Çipsiz Araba Satacak

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.