1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Türkiye’de Satılan En Ucuz Araba: Citroen Ami’nin Fiyatı Belli Oldu

Türkiye’de Satılan En Ucuz Araba: Citroen Ami’nin Fiyatı Belli Oldu

Citroen’in yazın tanıttığı elektrikli mini otomobili Ami’nin Türkiye fiyatı belli oldu. Citroen Ami beklenenden çok daha yüksek bir fiyatla ülkemizde satışa sunulacak.

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Türkiye’de Satılan En Ucuz Araba: Citroen Ami’nin Fiyatı Belli Oldu

Fransız otomotiv devi Citroen tarafından 2020 yılında tanıtılan iki kişilik mini elektrikli araç Ami, aylar sonra ülkemizde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Fransızca ‘Arkadaş’ anlamına gelen Ami, kompakt yapısıyla motosikletlere alternatif 4 tekerlekli bir çözüm olarak sunuluyor.

Türkiye'nin En Ucuz Arabası Citroen Ami

Türkiye’deki en ucuz otomobil olması beklenen ve yurt dışında 6 bin 900 euro karşılığında satılan Citroen Ami’nin ‘elektrikli scooter’ olarak geçtiği için ÖTV’ye tabi tutulmaması bekleniyordu. Bu beklentiler Ami’nin fiyatının uygun olacağı anlamına gelirken, bugün Ami’nin şok eden Türkiye fiyatı belli oldu.

Citroen Ami Türkiye Fiyatı Açıklandı

2022 Citroen Ami

Türkiye’nin en ucuz otomobili olarak satışa çıkan Citroen Ami, 210 bin TL:’den başlayan fiyatlarla ülkemizdeki müşterilerle buluşacak. Beklentilerin üzerinde fiyat etiketiyle satışa çıkan Ami, bu fiyatıyla bile Türkiye’deki en ucuz otomobil unvanını aldı. Bununla birlikte aracın sürücülerinde aranan şart da Türkiye’de farklı olacak.

2022 Nissan Qashqai Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Citroen Ami’yi Türkiye’de Kimler Kullanabilecek?

2022 Citroen Ami

Citroen Ami, ana vatanı Fransa’da otomobil ehliyeti gerektirmiyor ve 14 yaşını dolduran her birey, Ami’yi yasal bir şekilde kullanılıyor. Diğer Avrupa ülkelerinde yaş sınırı 16 iken Türkiye’de ise dolaylı yaş sınırı bulunacak. Türkiye’de Citroen Ami’yi kullanmak isteyen kişilerde, otomobil kullanımı için 16 yaşını doldurmuş kişilerin edinebildiği B1 sınıfı ehliyet şartı aranacak.

2022 Citroen Ami

Ev tipi prizlerde 3 saatte şarj olabilen ve 70 kilometre menzil sunan Citroen Ami, Türkiye’de Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne (MTV) de tabi tutulmayacak. Aracın Türkiye fiyatıysa ‘elektrikli scooter’ olarak geçen bu aracı satın almak isteyenleri biraz düşündürecek gibi duruyor.

2022 Volkswagen Caddy Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.