1. Anasayfa
  2. Drag Yarışı
  3. BMW E92 M3 GTS vs Audi RS4 B7 Drag Yarışı

BMW E92 M3 GTS vs Audi RS4 B7 Drag Yarışı

CarWow adlı YouTube kanalını her hafta düzenlediği farklı drag ve rolling yarışlarıyla tanıyoruz.

Abone Ol google-news

Aston Martin DBX 707 ve Lamborghini Urus Drag Yarışı

BMW E92 M3 GTS vs Audi RS4 B7 Drag Yarışı

CarWow adlı YouTube kanalını her hafta düzenlediği farklı drag ve rolling yarışlarıyla tanıyoruz. Bu kanal, BMW’nin M3 modelleri ile Audi’nin RS4 modellerini karşı karşıya getiriyor. Fakat coupe gövdeli olan bir M3 GTS’in karşısına station wagon gövdeli bir RS4 getirmişler.

BMW E92 M3 GTS vs Audi RS4 B7

Her iki otomobili de tanıyacak olursak E92 M3 GTS’in 4.jenerasyon M3’lerin daha hafif bir versiyonu olduğunu ve çok nadir bulunduğunu söyleyerek başlayabiliriz. 444 beygir civarı güç üreten bu otomobil, otomatik bir şanzımana ve arkadan itiş sistemine sahip. Standart E92 M3’lerden ise 136 kg miktarında daha hafif.

BMW 2 Serisi vs Mercedes-Benz CLA Karşılaştırma

Audi’ye baktığımızda ise RS4 B7 aynı M3 GTS gibi atmosferik bir V8 motora sahip olduğunu görüyoruz. Station wagon gövdeli RS4, bu motordan 420 beygir civarında güç üretiyor. Avantajlı olduğu kısım ise Quattro adlı 4 tekerden çekiş sistemine sahip olması. Fakat dezavantajları da var. Çünkü M3 GTS’ten belirgin derecede ağır ve de otomatik bir şanzımana da sahip değil. Teknik özellikleri birbirine yakın olabilir ama sonuç ne olacak.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.