1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Bugatti Veyron Yıllık Bakım Maliyeti Ne Kadar?

Bugatti Veyron Yıllık Bakım Maliyeti Ne Kadar?

Bir Bugatti Veyron model arabanız olsa yıllık ne kadar bakım ücreti ödersiniz?

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Bugatti Veyron Yıllık Bakım Maliyeti Ne Kadar?

Bugatti Veyron Yıllık Bakım Maliyeti Ne Kadar? Manny Khoshbin isimli iş insanı, içerisinde 2 iki adet Bugatti Veyron bulunan bir garajın sahibi. Khoshbin, yayınladığı bir videoyla W16 motorlu bu canavarın aslında ne kadara mal olduğunu açıkladı.

1909 yılında kurulan Fransız otomobil şirketi Bugatti, genellikle en çok bilinen Veyron modeli otomobili ile çoğu hız tutkununun hayallerini süsleyen bir marka olmuştur. Performans anlamında inanılmaz derecede yüksek seviyelere ulaşan Bugatti Veyron, performansın yanında aynı zamanda lüksün de ihmal edilmediği bir otomobil. Bu otomobilin satış fiyatları da tahmin edilebileceği üzere en az performansı ve lüksü kadar yüksek.

Bugatti Veyron Yıllık Bakımı

Khoshbin Company’nin kurucusu ve CEO’su olan emlak kralı Manny Khoshbin, parasını otomobillere yatırmayı seven bir iş insanı. Garajında 5 adet Mercedes SLR McLaren bulunan Manny’nin garajında bu otomobillere ek olarak W16 motoruna sahip 2 adet de Bugatti Veyron bulunuyor. Kendisine ait bir YouTube kanalı olan Manny, genellikle otomobillerle ilgili videolar yayınlıyor ve son videosunda da sahibi olduğu bir Bugatti Veyron’un göz yaşartan bakım maliyetlerini açıkladı.

Bugatti, her şeyden önce otomobildeki sıvıların yıllık olarak değiştirilmesi gerektiğini ve bu olmazsa otomobilin düzgün performans sergileyemeyeceğini belirtiyor. Bir Veyron sahibi, bu sıvıları değiştirmek için en az 25 bin dolar masraf yapıyor. Şirket, tüm Veyron kullanıcılarına otomobilin lastiklerini 2 yılda bir değiştirmelerini öneriyor. Otomobil için yeni lastik setleri ise 38 bin dolardan başlayarak Veyron sahiplerinin cebini aşındırıyor.

Bugatti Veyron Yıllık Bakım Maliyeti Ne Kadar?

Tekerleklerin kendisine gelince, otomobilin tekerleklerinin her 16.100 kilometrede bir değiştirilmesi gerekiyor dolayısıyla yeni tekerlek setinin 50 bin dolarlık masrafı için de kesenin ağzını biraz daha açmak gerekiyor. Bu kısma kadar gelindiği zaman en az 100 bin dolarlık (737.620 TL) bir masraf yapılmış oluyor. Türkiye şartlarında bu fiyat ile oldukça lüks bir otomobil sahibi olabilirsiniz.

Otomobilin teknik kısmında ise her bir turboşarj için maliyetin 6.400 dolar olduğunu ve bunların yapım aşamasının 9 bin dolar tuttuğunu belirtelim. Hava soğutucusu için 9 bin dolarlık bir masraf yapılması gereken otomobilde bunlardan 2 adet bulunuyor ve bunların takılma maliyeti 2 bin dolar. Otomobilin eksantrik mili sensörlerinin tanesi ise 800 dolardan başlıyor ancak bunların takılması için 21 bin dolar gibi yüksek bir meblağ ödemek gerekiyor. Son olarak otomobilin en pahalı parçası olan yakıt tankı için 20 bin doların gözden çıkarılması, bunun takılması için ise 22 bin dolar ödenmesi şart koşuluyor.

Bugatti Chiron Hız Rekoru Kırdı 490.48 km/s

Bugatti Chiron Teknik Özellikleri

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.