1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Chery SUV Modellerle Türkiye Pazarına Giriş Yapacak

Chery SUV Modellerle Türkiye Pazarına Giriş Yapacak

Çinli otomotiv devi Chery, 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç farklı SUV modeliyle Türkiye’ye dönüş yapacak. Chery Türkiye’ye son çeyrekte geliyor.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Chery SUV Modellerle Türkiye Pazarına Giriş Yapacak

Çin otomotiv endüstrisinin 1 numaralı ihracat markası olan Chery, 2022 yılında Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Chery ilk etapta, ACTECO serisi, 1,6 litrelik benzinli motorlarla donatılmış 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunacak.

Chery SUV Modellerle Türkiye Pazarına Giriş Yapacak

Bu modeller şu şekilde belirlenmiş; sportif coupe SUV modeli olan ve geçen yıl Guanzghou fuarında tanıtılan Omoda 5, 5 koltuklu kompakt, SUV Tiggo 7 ve 7 koltuklu orta boy SUV Tiggo 8. Bu üç modelin satışlarına yılın son çeyreğinde başlanması planlanıyor. Bu döneme kadar olan süre içerisinde ise otomobillerin homologasyon başvuruları, bayi ve satış sonrası teşkilatının oluşturulması çalışmaları tamamlanacak.

Chery’nin marka DNA’sının 2 temelinden birini yüksek teknoloji, diğerini ise moda yaratacak tasarım anlayışı oluşturuyor. ACTECO motor ailesi Çin’in “En İyi 10 Motor”u arasına girme başarısını kazandı. Omoda 5 ile ise Chery tasarımcıları, “Art in Motion” olarak adlandırılan ve akıcı çizgilerden oluşan tasarım felsefesini hayata geçirdiler.

Çin’de on sekiz yıldır üst üste en yüksek binek otomobil ihracat hacmini gerçekleştiren Chery, temel teknolojiler konusunda Ar-Ge faaliyetlerine odaklanmakta olup, 20.794 patent başvurusunda bulunmuş ve 13.153 patent onayı almıştır. 24 yıllık teknolojik yenilik birikimi “Technology Chery“yi yaratmıştır.

Otomobil haberlerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.