1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Türkiye’nin Otomobili TOGG İçin Son 12 Aya Girildi

Türkiye’nin Otomobili TOGG İçin Son 12 Aya Girildi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “TOGG’u yollarda görebilmek adına son 12 ayın içindeyiz.” dedi.

Abone Ol google-news

TOGG’un İlk C-SUV Gövdesi Başarıyla Üretildi

Türkiye’nin Otomobili TOGG İçin Son 12 Aya Girildi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Konya’da gerçekleştirilen İklim Şurası’na katıldı. Etkinlikler kapsamında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kacır, Türkiye’nin büyük bir heyecanla beklediği yerli otomobil TOGG ile ilgili de konuştu. Bakan Yardımcısı, aracın ne zaman çıkacağına dair yeni bir açıklamada bulundu. Kacır, “TOGG için artık hep birlikte geri sayımdayız. TOGG’u yollarda görebilmek adına son 12 ayın içindeyiz. Bunun da heyecanını duyuyoruz.” diye konuştu.

Türkiye'nin Otomobili TOGG İçin Son 12 Aya Girildi

Bunun yanında yine yeşil kalkınmanın odağında olan TOGG’un, karbon emisyonunu sıfırlama noktasında da çok kritik bir adım olduğuna işaret eden Kacır, şöyle konuştu: “Dünyada elektrikli araçlar hızla yaygınlaşıyor. 10 yıl sonra satılan araçların en az yarısının elektrikli, sıfır emisyonlu araçlar olacağı öngörülüyor ve TOGG doğuştan sıfır emisyonlu, doğuştan elektrikli bir araç olarak tasarlandı, yollara çıkmaya hazırlanıyoruz. TOGG’un etrafında gelişecek ekosistem de çok değerli olacak. Batarya yatırımlarımız hız kazandı. TOGG, kurduğu SIRO şirketiyle batarya yatırımı yapıyor olacak ve Bakanlığımızın desteğiyle inşallah bu yatırım da hızla gerçekleşecek. Çok önemli bir kapasite ortaya çıkmış olacak. Başka batarya yatırımlarını destekleme konusunda da Bakanlık olarak ciddi çalışmalar yürütüyoruz.”

Ulusal şarj altyapısını kurma konusunda da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve diğer tüm paydaşlarla birlikte hareket ettiklerini anlatan Kacır, “Çok yakın bir zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Türkiye’de kurulacak hızlı şarj altyapılarına, ilişkin bir destek programına da çıkacağız ve hedefimiz 1 yıl içerisinde Türkiye’nin dört bir yanını, 81 ilimizin tümünü hızlı şarj altyapısıyla donatmak. Bunun da bütün hazırlıklarını tamamladık. İnşallah hızla bunu da hayata geçirmiş olacağız ve Türkiye, milli markasıyla dünyaya güçlü bir mesaj da vermiş olacak.” ifadelerini kullandı.

Yerli otomobil TOGG haberlerini buradan inceleyebilirsiniz. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.