1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı

Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı

Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı. Araç muayenelerini yaptıramayanlara üç ay ve bu sürenin bitiminden itibaren de 45 gün ek süre tanındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın konu ile ilgili Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmelikte ”Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, bu Yönetmeliğin 14

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı

Covid-19 Salgını Nedeniyle Araç Muayene Süreleri Uzatıldı. Araç muayenelerini yaptıramayanlara üç ay ve bu sürenin bitiminden itibaren de 45 gün ek süre tanındı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın konu ile ilgili Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelikte ”Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle, bu Yönetmeliğin 14 üncü maddesi gereğince muayene süresi gelen araçlarının muayenesini bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içerisinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahipleri, araç muayene işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 gün içerisinde gerçekleştirebilirler. Bu süreler gerektiğinde Bakanlıkça uzatılabilir.” denildi.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.