1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim

Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim

Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş indirim yapıldı. Benzine dün 8 kuruş zam gelmişti. Küresel corona virüsü krizi ve Rusya ile Suudi Arabistan’ın petrol arzı konusunda anlaşmaya varamaması nedeniyle Türkiye’de akaryakıt fiyatları çok

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim

Benzin 5 TL’nin Altına Düştü Benzine Yeni İndirim

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruş indirim yapıldı. Benzine dün 8 kuruş zam gelmişti.

Küresel corona virüsü krizi ve Rusya ile Suudi Arabistan’ın petrol arzı konusunda anlaşmaya varamaması nedeniyle Türkiye’de akaryakıt fiyatları çok sık değişiyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından yapılan açıklamaya göre dün 8 kuruş zam yapılan benzinin litre fiyatında, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 14 kuruşluk bir indirime gidildi.

Benzin İstanbul’da 5 TL’nin Altına Düşecek

Benzinin litre fiyatı şu an İstanbul’da 5.11 TL seviyesinde bulunuyor. Bu gece yarısından itibaren benzin fiyatı İstanbul’da 5 TL’nin altına inecek.

Benzinin litresi Ankara ve İzmir’de ise ortalama 5.20 TL seviyesinde. Ankara ve İzmir’de indirimin ardından benzinin litre fiyatı 5.06 TL’ye inecek.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
Sonraki Yazı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.