1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak

Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak

Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak. PSA Group ve Fiat Chrysler Auomobiles (FCA) şirketinin yönetim kurulları, iki şirketin birleşmesini öngören anlaşmayı onayladı. Şirketler tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, Fransız ve İtalyan-American otomobil üreticileri, yüzde ellişer paya sahip olacakları bağlayıcı anlaşmayı imzaladılar. Birleşen şirketler PSA CEO’su Carlos

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak

Dünyanın En Büyük Dördüncü Otomotiv Üreticisi Olacak. PSA Group ve Fiat Chrysler Auomobiles (FCA) şirketinin yönetim kurulları, iki şirketin birleşmesini öngören anlaşmayı onayladı.

Şirketler tarafından çarşamba günü yapılan açıklamaya göre, Fransız ve İtalyan-American otomobil üreticileri, yüzde ellişer paya sahip olacakları bağlayıcı anlaşmayı imzaladılar. Birleşen şirketler PSA CEO’su Carlos Traves ve Fiat yönetim Kurulu Başkanı John Elkann tarafından yönetilecek.

Yeni yapılanmaya göre birleşme, iki tarafın yüzde 50’şer paya sahip olacağı Hollanda merkezli bir şirket çatısı altında gerçekleşecek ve bu yeni şirketin liderliğini PSA CEO’su Carlos Tavares üstlenecek.

Uzmanlara göre, Avrupa’daki ekonomik durgunluktan etkilenen PSA, Fiat Chrysler ortaklığıyla Chrysler, Jeep, Dodge ve Ram markaları sayesinde Amerikan pazarında daha etkili olabilecek. AB’de faaliyet gösteren şirketlerin bulundukları sektörlerde rekabete aykırı bir durum olup olmadığını inceleyecek. İnceleme yetkisine sahip olan AB Komisyonu söz konusu birleşmeyi onaylaması gerekiyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.