1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Dünyanın İlk Uçan Araba Havalimanı Açıldı

Dünyanın İlk Uçan Araba Havalimanı Açıldı

Dünyanın ilk uçan araba havalimanı İngiltere’de açıldı. Urban-Air Port tarafından inşa edilen ve Air-One olarak isimlendirilen havalimanı, uçan arabalarla birlikte teslimat droneları ile otonom acil yardım ekipmanlarına hizmet verecek.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Yolda

Dünyanın İlk Uçan Araba Havalimanı Açıldı

Urban-Air Port isimli bir şirket, Birleşik Krallığın desteğini alarak bugüne kadar kimsenin yapamadığını bir işe imza attı. Urban-Air Port, dünyanın ilk uçan araba havalimanını açtı. Air-One ismindeki havalimanı; uçan araba, teslimat drone’ları, hatta otonom afet acil yardım operasyonları ekipleri için hizmet verecek.

Dünyanın İlk Uçan Araba Havalimanı

Dünyanın ilk uçan araba havalimanı Air-One, alışılagelmedik bir yapıya sahip. Diğer havalimanlarında bulunan cafe, otel vb. gibi tesisler burada yer almıyor. Daha çok teknik donanıma yer veren firma, iniş yapacak uçan araba, drone ve diğer hava araçlarını şarj edebilecek. Öte yandan kargo şirketleri de yine bu havalimanı kullanabilecekler.

Şu anda eşi benzeri görülmeyen Air-One’ın sayısı ilerleyen dönemde artabilir. Projeyi üstlenen Urban-Air Port, Air-One’ı daha fazla ülkeye ulaştıracak. Günümüz teknolojisinde uçan arabalar, drone’ların sayısı artarken, bu tip havalimanlarına taleplerde artacaktır.

Bu bağlamda şirket, ABD, Avustralya, Güney Kore, Fransa, Almanya, İskandinavya ve Güneydoğu Asya gibi ülkelere de bu havalimanını inşa etmeyi planlıyor. Bu projesiyle bir ilki başaran Urban Air-Port kurucusu Ricky Sandhu, neredeyse tüm araçlar için kullanılabilir yol olduğunu belirtirken, uçan araba ve drone’larında kullanabileceği merkezlerin hazır olduğunun altını çizdi. Önümüzdeki dönemde uçan araba için havalimanlarını daha fazla ülkede görmek mümkün olacak.

Buradan “Sıfır Otomobil Fiyatlarının Son 1 Yıldaki Değişimi” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Otomobil Üreticilerinin Kullandığı Kısaltmalar ve Anlamları” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.