1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yalnızca İki Adet Üretilen ​Klasik Otomobil Rekor Fiyata Satıldı: Tarihin En Pahalı Arabası Olduğu İddia Edildi!

Yalnızca İki Adet Üretilen ​Klasik Otomobil Rekor Fiyata Satıldı: Tarihin En Pahalı Arabası Olduğu İddia Edildi!

Hagerty tarafından paylaşılan bir habere göre klasik bir Mercedes-Benz aracı, yapılan bir açık artırmada 142 milyon dolara alıcı buldu. 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe isimli araç, tarihin en pahalıya satılan otomobili olarak kayıtlara geçecek.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Yalnızca İki Adet Üretilen ​Klasik Otomobil Rekor Fiyata Satıldı

Sadece özel olarak 2 adet üretilen 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe isimli araç, tarihi rekora satıldı. Almanya’nın Stutgart kentinde yapılan açık artırmada 1956 Mercedes-Benz 300 SLR tam 142 milyon dolara satıldı.

Yalnızca İki Adet Üretilen ​Klasik Otomobil Rekor Fiyata Satıldı

Otomobil hayranlarının klasik araç sevdası her şeyi yaptırabiliyor. Bu özel otomobiller uçuk rakamlara satılabiliyor. Almanya’da gerçekleştirilen satış ise dünya tarihine geçti. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Mercedes-Benz markalı bir araç dudak uçuklatan bir fiyata alıcı bularak tarihe geçti.

ABD merkezli şirket Hagerty’e göre Mercedes’in Silver Arrow 300 SLR isimli aracı, gerçekleştirilen bir açık artırmada tamı tamına 142 milyon dolarlık bir (2 milyar 186 milyon 217 bin TL) ücrete alıcı buldu. Yapılan açıklamada ise tarihin en pahalı araç satışı olarak kayıtlara geçebileceği ifade edildi. Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılırsa Mercedes’in bu aracı, 2018’de 70 milyon dolara satılan Ferrari 250 GTO’nun rekoru geçmiş olacak.

Buradan “Dünyanın İlk Uçan Araba Havalimanı Açıldı” inceleyebilirsiniz.

1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe

Hagerty’e göre gizli gerçekleşen rekor satış, dev otomobil üreticisi tarafından Stuttgart’ta bulunan Mercedes-Benz Müzesi’nde gerçekleştirildi. Alman otomobil üreticisinin koyduğu kriterleri karşılayan dünyanın önde gelen koleksiyoncuları ağırlandı. Şirket, Silver Arrows yarış arabasını satın alacak kişinin onu Mercedes ile aynı özen ve dikkatle kullanmasını ve ayrıca arabayı etkinliklerde paylaşmaya devam etmesini ve üçüncü şahıslara satmamasını sağlamak istedi. Bu kişilerin 6 Mayıs günü özel jetlerle şehre getirildiği de gelen haberler arasında yer aldı.

Alıcının kimliğiyle ilgili çok sayıda söylenti var ve bazıları bunun İngiltere otomotiv endüstrisinden tanınmış bir isim ve uzun süredir uzman otomobil koleksiyoncusu olduğunu öne sürüyor. Satışın henüz Mercedes tarafından doğrulanmadığını belirtmek gerek. Şu an için dolaşan söylentilerde aracın 1956 Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupe olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Hagerty

Buradan “Sıfır Otomobil Fiyatlarının Son 1 Yıldaki Değişimi” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.