1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı

Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı

Sahibinden verilerine göre, ekim ayında hem satışlar hem de fiyatlar artış gösterdi. Ekim ayında ikinci eldeki artış ise yüzde 5,4 oldu.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Yolda

Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı

Sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex vasıta raporuna göre yayından kaldırılan ilan sayısı (satılan araç sayısı) eylül ayına göre yüzde 22 arttı ve daha genç otomobillere ilgi çoğaldı.

Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı

Ekim ayında, 0-3 ve 4-6 yaş gruplarındaki araçların payı eylül ayına oranla yükseldi. Ayrıca, ekim ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil oldu. Otomobili; minivan & panelvan, arazi/suv & pick-up, motosiklet ve ticari araçlar takip etti. Vasıta kategorisinin tamamı incelendiğinde ise geçen yılın aynı dönemine göre karavan ilanları yüzde 77, ATV’ler yüzde 32, elektrikli araçlar ve motosiklet ilanları ise yüzde 16 arttı.


Ekimde En Çok Satılan Otomotiv Markaları Belli Oldu


Marka-model sıralamasında ilk sırada yine Renault–Clio yer aldı. Sıralama, Volkswagen Passat, Opel Astra, Renault–Megane ve Ford-Focus ile devam etti. Ekim ayında en çok ilanı verilen Arazi/SUV&Pick-up markası değişmeyerek ilk sırayı yine Nissan aldı.

Ekimde İkinci El Otomobil Fiyatları Yüzde 5,4 Arttı

Rapora göre ekim ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan ve 2015 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. Geçen ay üçüncü sırada yer alan 2012 model otomobiller bir üst sıraya yükseldi.

Tüm ilanlar arasında araçların yüzde 30’u 0-100 bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların yüzde 24,1’i 50.001-100.000 TL aralığında satışa sunuldu. Ekim ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken markalar eylül ayı ile aynı kaldı ve sıralama Volkswagen, Renault, BMW, Opel ve Ford şeklinde gelişti.


2022 Yılında Trafik Cezaları Ne Kadar Olacak?


Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 11 dakika 3 saniye oldu. Ayrıca, ekim ayında satılık otomobil ilan fiyatları yüzde 5,4 arttı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.