1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. El Yapımı İlk Tesla Pick-Up Kamyoneti “Truckla”

El Yapımı İlk Tesla Pick-Up Kamyoneti “Truckla”

Tesla otomobilinden yapılan ilk pick-up kamyoneti yaptı ve Youtube kanalında aracın yapım aşamasını paylaştı.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

El Yapımı İlk Tesla Pick-Up Kamyoneti “Truckla”

El Yapımı İlk Tesla Pick-Up Kamyoneti “Truckla”. Youtube hesabında icatlar yaparak paylaşan ve Çılgın Mucit olarak bilinen Simone Giertz. Elon Musk’un önceden duyurmuş olduğu ancak piyasaya sürmediği pick-up kamyoneti beklemekten sıkılarak resmi olmayan ancak Tesla otomobilinden yapılan ilk pick-up kamyoneti yaptı ve Youtube kanalında aracın yapım aşamasını paylaştı.

El Yapımı İlk Tesla Pick-Up

Benzinli araçlara karşı olan Simone Giertz ilk aldığı araç Tesla Model3 modelini tüm riskleri alarak kendi isteğiyle parçalara ayıran ilk insanlar olabilir.

Tesla Model 3’ü Pick-Up kamyonetinin yapımı sırasında yanında tamirci Marcos Ramirez, tasarımcı Laura Kampf ve Tesla tamircisi Richard Benoit gibi isimlerle çalışarak yeni bir araç ortaya çıkardılar. Aracı yaparken farklı araç parçaları da kullanıldı. Simone Giertz aracına “Truckla” ismini vermiş ve hayalindeki arabayı yapmış.

Simone Giertz bu işe ilk olarak benzinli araçların doğaya zarar vermesinden dolayı bir Tesla Model 3 elektrikli araç alarak başlıyor. Sonrasında ise aracı yapacak olan ekiple toplantı yaparak. Araç nasıl bir tasarıma sahip olacağı hakkında bilgi paylaşımı yaptıktan sonra araç içerisinden sökme işlemlerine başlıyorlar. Ardından aracın arka kısmında kesme işlemi başlıyor.


Yeni 2022 LEXUS LX 600 Özellikleri Açıklandı


Araç parçalama işlemi bittikten sonra araca uyacak olan farklı araçlardan sökülen  parçalar yapımı sürmekte olan Tesla Pick-Up kamyonetine monte edilerek ortaya yeni bir araç çıkıyor. El yapımı olması nedeniyle dünyada sadece bir adet olan aracın sahibi olmakta ayrıca güzel. Aracın ismini de “Truckla”  araca uyan bir isim vermiş. Ayrıca yaptığı bu iş için daha izlenme sağlamak için araç parçalan youtuberlar gibi bir şey düşünmeyen genç mucit youtube kanalında farklı çılgın projeler yapmakta.

Tesla Model 3 Pick-Up Kamyonete dönüşüm aşamaları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Simone Giertz 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.