1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Mustang Bullitt Hız Sınırlarını Zorluyor

Ford Mustang Bullitt Hız Sınırlarını Zorluyor

AutoTopNL Ford Mustang Bullitt’in hız denemesi videosu paylaştı.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Ford Mustang Bullitt Hız Sınırlarını Zorluyor

Ford Mustang 1964’te yapımına başlanan bir spor otomobil. Ön plana çıkmasıyla geçmişten günümüze kadar gelebilen Ford Mustang serisinin en bilinen modellerinden biri olan Bullitt modeli.

Ford Mustang Bullitt Hız Sınırlarını Zorluyor

Ford Mustang Bullitt’in kaputunun altında ise yüksek hızlara çıkmasını sağlayacak olan 5.0 litre V8 motor yer alıyor. Bu motor 480 beygir güç ve 590 Nm tork üretiyor. Ford Mustang Bullitt sadece manuel şanzıman seçeneği 6 vitesli manuel şanzıman bulunuyor. Bu da araç sürüşünü daha eğlenceli hale getiriyor. Ayrıca böyle bir motor için gaza bastığınız anda gücü hissetmenizi ve gürültülü bir egzoz otomobili canavara dönüştürüyor. Aracın 0-100 km/s hızlanma süresi ise 4.6 saniye, 100 km/s hızında 200 km/s hıza çıkma süreside 11 saniye gibi bir sürede ulaşıyor.


Ford Mustang Shelby GT500 Özellikleri Açıklandı


AutoTopNL’in test yaptığı Almanya otobanında hız sınırı bulunmuyor. Böylelikle araç ile tam gaz ilerleyerek yüksek hızlara çıkılabiliyor. Ancak araç bulunan hız sınırlayıcısı 260 km/s değerine çıktığı sırada araç halen 4. Viteste kullanılıyor. Araç performansına bakılacak olursa aracın 5 ve 6 vitesteki hızının 300 km/sa değerinden yukarılara çıkması işten bile gözükmüyor.

Aşağıdaki videodan Ford Mustang Bullitt modelinin hızlanmasını izleyebilirsiniz.

Mustang Bullitt videodaki hız denemesinin yapıldığı yer Almanya otobanı ve bu otobanda hız sınırı olmadığı için sürücüler araçlarını yüksek hızlarda kullanabiliyorlar. Mustang Bullitt burada 260 km/s’ye çıktığında araçta hız sınırlandırıcı olması nedeniyle daha yüksek hıza çıkamıyor. Araç 4. vites konumunda bulunuyor. Hız sınırlandırılmış olmaması halinde ise 300 km/s hızlarına kadar çıkma ihtimali bulunuyor.

Kaynak: AutoTopNL

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.