1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Elon Musk’ın Türkiye Ziyaretinin Nedeni Belli Oldu: Tesla Otomobiller Türkiye’ye Geliyor

Elon Musk’ın Türkiye Ziyaretinin Nedeni Belli Oldu: Tesla Otomobiller Türkiye’ye Geliyor

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’de “Tesla Motorları” adında şirket kurarak Model X, Model Y, Model 3 ve Model S modellerini satışa sunacak.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Elon Musk’ın Türkiye Ziyaretinin Nedeni Belli Oldu: Tesla Otomobiller Türkiye’ye Geliyor

Dünyanın elektrikli otomotiv devi Tesla, Türkiye’de kurduğu Tesla Motorları şirketiyle tüm modellerini ülkemize getiriyor. Modeller arasında, Tesla’nın en ileri teknolojili ve en hızlı modeli Tesla S de var. Türkiye’deki şirketin sermayesini 50 milyon lira nakit ödeyerek arttıran Elon Musk, iş görüşmesini bizzat yaparak 2015 yılından bu yana Lufthansa Havayolları’nın Türkiye-Irak CEO’su olarak görev yapan ve şirketin yüzde 20 büyümesinde büyük pay sahibi olan Kemal Geçer’i transfer etti.

Elon Musk'ın Türkiye Ziyaretinin Nedeni Belli Oldu

Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk 2017 yılında Türkiye’ye gelmiş, Anıtkabir’i ziyaret etmiş ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmüştü. Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ziyaretten sonra da hem telefon hem de video mesaj yoluyla görüşmeye devam etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili dostum” dediği Elon Musk’la yaptığı bir görüşmenin ardından, “Görüşmede, Türkiye’deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda işbirliğine ilişkin hususları ele aldık. Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz” açıklaması yaptı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.