1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Elon Musk’ın Twitter Anlaşması Askıya Alındı! Twitter Hisseleri Yüzde 19 Değer Kaybetti!

Elon Musk’ın Twitter Anlaşması Askıya Alındı! Twitter Hisseleri Yüzde 19 Değer Kaybetti!

Geçtiğimiz ay Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak üzere anlaşmaya varan Elon Musk, bu anlaşmanın askıya alındığını duyurdu. Musk, neden böyle bir karar alındığını da açıkladı.

Abone Ol google-news

Benzinin Litre Fiyatı 23 Liraya Yaklaştı

Elon Musk’ın Twitter Anlaşması Askıya Alındı! Twitter Hisseleri Yüzde 19 Değer Kaybetti!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, platformda kaç tane sahte hesap olduğu hakkında daha fazla bilgi alana kadar Twitter anlaşmasının askıya alındığını duyurdu. Duyuruyu takiben Twitter hisseleri yüzde 19 değer kaybetti.

Elon Musk'ın Twitter Anlaşması Askıya Alındı! Twitter Hisseleri Yüzde 19 Değer Kaybetti!

Kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Musk, platform üzerindeki fake ve spam hesapların incelenmesinin devam ettiğini söyledi. Musk, “Şu an platformdaki sahte kullanıcıların hesaplanması sürdüğü için anlaşma geçici olarak beklemede. Bu sahte kullanıcı sayısı toplam sayının yüzde 5’inden daha az” dedi.

Twitter konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Şirket bu ayın başında yaptığı açıklamada sahte hesapların oranının yüzde 5’i geçmediğini aktarmıştı.

Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan Elon Musk, Twitter’ı alması durumunda bütün sahte hesapları ve botları platformdan kaldıracağını açıklamıştı.

Buradan “Mercedes, 300.000’den Fazla Aracını Geri Çağırıyor!” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Yalnızca İki Adet Üretilen ​Klasik Otomobil Rekor Fiyata Satıldı: Tarihin En Pahalı Arabası Olduğu İddia Edildi!” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.