1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yerli Otomobil TOGG Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yerli Otomobil TOGG Açıklaması

Eskişehir’de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil ile ilgili iddialı konuştu.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yerli Otomobil TOGG Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil için önemli açıklamalarda bulundu. Şarj istasyonları ve batarya üretim tesisleri açısından da çalışmaların hızlanacağını ifade eden Erdoğan, “Hedefimiz, ülkemizi Avrupa’nın elektrikli araç üssü haline getirmektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yerli Otomobil TOGG Açıklaması

“Bugünün ve yarının teknolojisi yapay zekada ulusal yapay zeka stratejimizi hazırlayarak adımlarımızı süratle atmaya başladık. Elektrikli araçlarda TOGG ile ön alıcı bir adım attık. Şimdi de şarj altyapıları konusuna çalışıyoruz. Hedefimiz Türkiye’yi, Avrupa’nın elektrikli araç ve batarya üssü haline getirmektir. Dijital teknolojilerde de doğru ürünlere yatırım yaparak yeni adımların hazırlıkları içindeyiz. Tabii bizim gençlerimize karşı büyük sorumluluklarımız var.”

İklim değişikliğinin dünyayı bambaşka bir noktaya sürüklediğine işaret eden Erdoğan, “Sel ve yangın felaketlerinden başımızı kaldıramıyoruz. İşte bu yüzden biz Paris İklim Sözleşmesi’ni onaylayarak üzerimize düşen görevi yerine getirdik. İşletmelerimiz de gereken hassasiyeti göstererek çocuklarımızın geleceğine sahip çıkacaktır. Hedefimiz, ‘Made in Turkey’ değil, ‘Made in Türkiye’ markasının tüm dünyada hak ettiği yere ulaşmasıdır.” dedi.


Altay Tankının Motoru İçin Güney Kore İle İmzalar Atıldı


Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunun altını çizen Erdoğan, “Elbette her zaman olduğu gibi bundan sonra da bizi hedeflerimizden alıkoymaya yönelik engellemeler, yıldırma stratejileri, iftiralar ve saldırılar olacaktır. Gücümüze güç katan büyük ve güçlü Türkiye’nin taşıyıcı sütunları olan müteşebbislerimizle birlikte altından kalkamayacağımız yük yoktur.” ifadelerini kullandı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.