1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Fiat Centoventi Concept Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Fiat Centoventi Concept Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Cenevre Uluslararası Motor Show 2019’da Fiat markasının Global Başkanı ve FCA Baş Pazarlama Sorumlusu Olivier François, Fiat markasının basın toplantısını yaptı.

Abone Ol google-news

Yeni Renault Scenic Vision Konsept Otomobili Tanıtıldı

Fiat Centoventi Concept Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Markanın 120. yıldönümünü kutlamak için bazı önemli yenilikler sundu. Fiat Concept Centoventi aynı zamanda gelecekteki küçük Fiat’ın bir önizlemesi ve aynı zamanda İtalyan markasının 120. yıldönümü vesilesiyle oluşturulan bir model.

Fiat Centoventi Concept Elektrikli Otomobil Tanıtıldı

Akıllı telefonların dijital gösterge ekranı olarak kullanılabilmesi üzerine tasarlanan kabinde ayrıca 20 inç boyutunda ikinci bir entegre dijital ekran sunuyor. Fiat Centoventi standart açılır tavan ile üretilmektedir. Bu açılır tavan yerine bir güneş paneli takılabilir ve bu şekilde elde edilen elektrik, araç içerisindeki bazı elektronik cihazlara güç vermek için kullanılabilir.

Fiat Centoventi boyut olarak 3.680 mm uzunluğunda, 1.527 mm yüksekliğinde, 1.846 mm genişliğe ve 2.430 mm dingil mesafesine sahip.

Fiat Centoventi (İtalyan dilinde “yüz yirmi” anlamına geliyor) kavramı aynı zamanda otomobil üretimine ilginç bir yaklaşım gösteriyor. Sadece bir renk versiyonunda üretilen , müşterinin mevcut tercihlerine uygun olarak 4U programına uygun olarak “boyanabilecek”. Müşteriler dört farklı tavan, dört farklı tampon, dört farklı jant ve renk seçenekleri arasından dilediğini tercih edebiliyor. Bu model, her biri alıcının isteğine göre kişiselleştirmeye yardımcı olacak 120 ek aksesuara sahip olacak.

Yeni 2022 FIAT PULSE İç Mekanı Ortaya Çıktı

Fiat Centoventi konseptinin bataryaları kolaylıkla çıkarılıp takılabilen. Küçük şehir aracını satın alan müşteriler isteğine bağlı olarak sürüş menzilini arttırmak adına dilerse araca üç batarya hücresi daha takabiliyor. Sürüş menzili araçta bulunan batarya sayısına göre artış gösteriyor. Fiat Centoventi konseptinin sürüş menzili, takılı olan batarya sayısına göre 100 km’den başlıyor ve maksimum 500 km’ye kadar yükseliyor. Bu da uzun menzil isteyen müşteriler için ekstra batarya satın alması gerektiği anlamına gelmekte.

Üretime ne zaman gireceği henüz belli olmadı.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.