1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Formula 1 Türkiye GP’si Tarihi Açıklandı

Formula 1 Türkiye GP’si Tarihi Açıklandı

Formula 1’de 2021 sezonu takvimine yeniden dahil edilen Türkiye Grand Prix’si, 1-3 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Formula 1 Türkiye GP’si Tarihi Açıklandı

İstanbul Park’ın sahibi olan Intercity’nin yönetim kurulu başkanı Vural Ak, yarış organizasyonunun seyircili olarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Haziran ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle iptal edilen Formula 1 Türkiye Grand Prix’si Ekim ayında gerçekleştirilecek.

Formula 1 Türkiye GP’si Tarihi Açıklandı

Formula 1 yönetiminden gelen resmi açıklamaya göre yarış 1-3 Ekim’de düzenlenecek.

Singapur GP organizatörleri, 2021 yarışının Kovid-19 salgını sonrası yaşanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiğini duyurmuş, takvimde yer açılmasının ardından gözler Türkiye’ye çevrilmişti. İstanbul Park’ın sahibi olan Intercity’nin yönetim kurulu başkanı Vural Ak, kararla ilgili olarak “Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, fakat sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyon gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. ” dedi.


Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı


Ak, bilet satışlarına ilişkin olarak da şunları söyledi: Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde yarışımızı seyircili olarak gerçekleştireceğiz. Yarışı gerçekleştireceğimiz tarih Türkiye’de ve İstanbul’da turizm sezonunun da sürdüğü zamanlara denk geliyor. Bilet satışlarına ilişkin gerekli bilgilendirmeyi en kısa sürede yapacağız. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.