1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

2018-2020 yılları arasında ülkeye yasadışı yollardan giriş yapan farklı alıcılara yönelik araçların tamamına el konuldu.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

Geçtiğimiz cuma günü ülkenin Gümrük Bürosu, bir McLaren 620R de dahil olmak üzere lüks otomobillerde 1.2 milyon dolar imha etti. Nedeni? Araçların her biri son birkaç yılda ülkeye yasa dışı olarak ithal edilirken yakalandı.

Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

2018-2020 yılları arasında ülkeye yasadışı yollardan giriş yapan farklı alıcılara yönelik araçların tamamına el konuldu. Ülkeye kaçak yollardan sokulan lüks araçlar kameralar önünde parçalandı. İmha edilen 21 aracın toplam değerinin 1.2 milyon dolar olduğu açıklandı.


2026 Yılından İtibaren İçten Yanmalı Motorlara Veda Edecek


Otomobil kaçakçılarına savaş açan Filipinler çareyi lüks araçları parçalamakta buldu. Cuma günü ülkenin Gümrük Bürosu, imha edilen lüks araçların arasında sadece 350 adet üretilen bir McLaren 620R’in de bulunduğu pek çok aracı parçaladı. Ülkeye kaçak yollar ile sokulan araçların toplam değerinin 1.2 milyon dolar (10.5 milyar TL) olduğu açıklandı.

Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

Söz konusu araçların her biri son birkaç yılda ülkeye yasa dışı olarak ithal edilirken yakalandı. Toplamda 21 araç imha edilirken, bu otomobillerin 2018 ile 2020 yılları arasında ele geçirildiği belirtildi.


Yeni 2021 Peugeot 308 SW Tanıtıldı!


Lüks otomobillerin yok edilmesi, Filipinler Başkanı Rodrigo Duterte’nin özellikle hassasiyet gösterdiği bir konu olan yasadışı araba ithalatını çökertmek için süren operasyon kapsamında gerçekleşti. Araçların bu şekilde ezilmesi, deneyen herkesle beraber nihai sonucu tüm dünyanın görmesi ve caydırıcı etki yapması amacı taşıyor.

Ülkeye Kaçak Yollarla Sokulan Lüks Araçlar Parçalandı

Ele geçirilen araçların un ufak edilmesi Filipinler hükümeti için yeni bir şey değil. “Hükümetin kaçakçılıkla mücadele çabalarında ciddi olduğuna dair güçlü bir mesaj” göndermek için kaçak araçlar imha ediliyor.

Ezilen diğer otomobiller arasında Hyundai Genesis, a Lotus Exige S240, Mercedes-Benz SLK, Bentley Flying Spur, Porsche 911 C2S ve Toyota Solara yer alıyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.