1. Anasayfa
  2. Teknolojiler
  3. Hyundai CVVD Motor Teknolojisi Tanıtıldı

Hyundai CVVD Motor Teknolojisi Tanıtıldı

Hyundai Motor Group’a göre, CVVD teknolojisi performansta yüzde 4, yakıt verimliliğinde yüzde 5, emisyonlarda yüzde 12 azalış sağlıyor.

Abone Ol google-news

Rusya’da Faaliyetlerini Durduran Otomotiv Şirketleri

Hyundai CVVD Motor Teknolojisi Tanıtıldı

Hyundai Motor Group’a göre, CVVD teknolojisi performansta yüzde 4, yakıt verimliliğinde yüzde 5, emisyonlarda yüzde 12 azalış sağlıyor. Hyundai Motor Grubu Başkanı ve Araştırma ve Geliştirme Bölümü Başkanı Albert Biermann, “CVVD teknolojisinin geliştirilmesi, Hyundai Motor Grubu’nun güç aktarma teknolojimizi nasıl güçlendirdiğine iyi bir örnektir.” Dedi. Ayrıca Albert Biermann şunları söyledi:  “Paradigma kaymaları ortaya koymak ve iş modelimizin sürdürülebilirliğini sağlamak için inovasyon çabalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Hyundai CVVD Motor Teknolojisi Tanıtıldı

Hyundai Motor Group, gelecekteki Hyundai ve Kia araçlarında öne çıkan ilk Sürekli Değişken Valf Süresi (Continuously Variable Valve Duration – CVVD ) teknolojisini geliştirdi.  Yeni teknolojiye sahip ilk motoru olan Smartstream G1.6 T-GDi ile birlikte Çarşamba günü Hyundai Motorstudio Goyang’da ortaya çıktı. CVVD, hem çevre performansını hem de motor performansını ve yakıt verimliliğini optimize ediyor. Sürüş koşullarına göre valf açma ve kapama süresini valf kontrol teknolojisi,  düzenliyor. Performansta % 4 artış ve yakıt verimliliğinde % 5 iyileşme sağlıyor. Ayrıca, egzoz emisyonlarını % 12 oranında azaltıyor.

Şimdiye kadar, içten yanmalı bir motorun performansı ve verimliliği, yakıt emme, sıkıştırma, supap açılma kapanma döngüsünden üretilen motor gücüyle valf açma ve kapama zamanlamasını ve valf açma zamanının derinliğini ayarlayan değişken valf kontrol teknolojisi ile yönetiyor.  90 km/s hızla giderken pistonlardaki giriş supabını değişken valf kontrol teknolojisi (CVVD) aktif ediyor. Herhangi bir performans kaybı olmadan, motorda oluşan basıncı azaltarak yakıt tüketiminin düşmesi sağlanıyor. Düşük basınçlı egzoz gazı devir daimine (LP EGR) sahip motor. Böylece motor tarafından yakılan azot oksit gazlarının bir kısmını yanma odasına döndürüyor. Bu sayede soğutma etkisi oluşturulurken emisyon da azaltılıyor. Bu teknoloji ilk olarak yeni Smartstream G1.6T-GDi motoruna, 180 beygir gücüne ve 265 Nm torka sahip bir V4 benzinli turbo ünite Hyundai Sonata modeliyle sunulacak.


Yeni Hyundai Tucson N Line Özellikleri Açıklandı


2019 yılının ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen yaklaşan Hyundai Sonata Turbo, yeni Smartstream G1.6 T-GDi motorunu kullanacak. Diğer bazı Hyundai ve Kia araçları gelecekte bu motoru alacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.