1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Hyundai, Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor!

Hyundai, Dizel Motor Geliştirmeyi Durduruyor!

Hyundai, bundan sonra odağını elektrikli araçlar yapmaya ve teknolojiyi daha da geliştirmeye kaydıracak.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

İddialara göre Hyundai Motor Group, sıfır emisyonlu araçlara geçişinin son adımında dizel motorların geliştirilmesini askıya aldı. Hyundai, odağını elektrikli araç segmentinde öne çıkan bir lider olmaya doğru kaydırarak dizel motor gelişimini hızlandırdı.

Hyundai, Dizel Motor Geliştirmeyi Durdurdu

Güney Koreli otomobil grubu, 2020’nin ikinci yarısında yeni dizel motorların geliştirilmesini askıya aldı. Bununla birlikte, mevcut dizel motorlar kullanılmaya devam edecek. Ancak yeni nesil dizel motorları göremeyeceğiz. Hyundai, hibrit ve PHEV modellerinde benzinli motorlara ihtiyaç duyduğu için benzinli motorlar geliştirilmeye devam edecek.

Bunu yapan ilk otomobil üreticilerinden biri olan Volvo, 2017 yılında dizel motor geliştirmeyi durduracağını duyurmuştu. Volkswagen, 2018’de 2026’dan sonra tüm içten yanmalı motorları geliştirmeyi bırakacağını söylemişti.

Grup, 2025 yılına kadar 23 elektrikli araç tanıtmak ve dünya çapında 1 milyon adet satmak istiyor. Hyundai, 2040’a kadar, dünya elektrikli araç pazarının yüzde 8-10’unu oluşturmak istiyor.

Kaynak: KoreaJoongAngDaily.com

Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile Dijital Anahtar Ortaklığı Kurdu

Araba Zinciri Nedir, Pratik Kar Zinciri Fiyatları Ne Kadar?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.