1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile Dijital Anahtar Ortaklığı Kurdu

Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile Dijital Anahtar Ortaklığı Kurdu

Samsung, bu sabah Galaxy Unpacked etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile Dijital Anahtar Ortaklığı Kurdu. Samsung, bu sabah Galaxy Unpacked etkinliğine ev sahipliği yaptı. Sunumlarının önemli bir bölümünü yeni otomotiv özelliklerine ayırdı.

Samsung, Audi, BMW, Ford ve Genesis ile Dijital Anahtar Ortaklığı Kurdu

Samsung ile Audi, BMW, Ford ve Genesin gibi otomobil üreticileri arasında kurulan ortaklık ile birlikte otomobil anahtarları yerini dijital anahtarlara bırakacak. Böylelikle sürücüler artık otomobillerini direkt olarak telefonları üzerinden açılması ve çalıştırması hedefleniyor. Bu anahtarların diğer Android modellerinde ve İPhone’larda çalışması da düşünülüyor. Aynı zamanda telefon üzerinden klima kontrol ayarlarına da erişebileceksiniz.

Samsung ve Google, Android Auto deneyimini geliştirmek için yakın bir şekilde birlikte çalıştıkları için tek değişiklik bu değil. Bu ortaklık sayesinde, daha tanıdık ve sezgisel bir araç içi arayüz var. Android Auto, SmartThings ile de çalışıyor. Bu ne anlama geliyor? Coming Home fonksiyonu sayesinde evinizdeki akıllı eşyaları arabanızdan kontrol edebileceksiniz. Örneğin aracınızla eve dönerken bu fonksiyon ile garaj kapısını açabiliyor, termosu aktif hale getirebiliyor. Hatta çamaşır makinasını da çalıştırıyor.

Samsung, otomobillerin ve telefonların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamak için ultra geniş bant teknolojisini kullanacakları için dijital anahtarları da benimsiyor. Samsung özellikle Audi, BMW, Ford ve Genesis ile çalıştıklarını belirtti.

Samsung’un dijital anahtar teknolojisi uygulaması hakkında çok az şey biliniyor. Araç sahiplerinin arabanın kilidini açmak için NFC teknolojisi kullanılacak.

Konsept Dacia Bigster, İlk Detayları Geldi

Benzin Uyarı Işığı Yandıktan Sonra Arabalar Kaç Km Gider?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.