1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. İlk Elektrikli Jeep Modeli Ortaya Çıktı

İlk Elektrikli Jeep Modeli Ortaya Çıktı

Stellantis, düzenlediği bir etkinlikte elektrik motorlu otomobillere geçişin nasıl olacağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Stellantis bünyesindeki markalar, 2030 yılına gelindiğinde içten yanmalı motora sahip binek otomobil üretimini tamamen durdurmuş olacak.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

İlk Elektrikli Jeep Modeli Ortaya Çıktı

Elektrikli geleceğiyle ilgili bir etkinlik düzenleyen Stellantis Grubu, 2026 yılından itibaren Avrupa’da yalnızca tamamen elektrikli otomobiller tanıtmaya başlayacak. Bu kapsamda, Stellantis çatısı altında yer alan markalardan biri olan ve SUV denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Jeep’in ilk yüzde yüz elektrikli modelinin görselleri paylaşıldı.

İlk Elektrikli Jeep Modeli

Sadece dış tasarımına ait ayrıntıları paylaşılan elektrikli Jeep, 2023 yılında Avrupa’da satışa çıkacak. Paylaşılan görsellere göre, Jeep’in elektriklenen modelinde gelenekselleşmiş tasarımından vazgeçmediği görülüyor. Markanın ikonik panjur tasarımı burada karşımıza kapalı bir panel olarak karşımıza çıkıyor. Aracın ismi ise henüz belli değil.

İlk Elektrikli Jeep Modeli

Stellantis, 2030 itibarıyla Avrupa’daki satışlarının tamamının, ABD’deki satışlarının ise yarısının elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyor.

Polestar O2 Tanıtıldı: Üstü Açılabilen, Tamamen Elektrikli Konsept Otomobil 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.