1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Karsan, Megane Sedan’ı Eylül’de Üretmeye Başlayacak

Karsan, Megane Sedan’ı Eylül’de Üretmeye Başlayacak

Bu yıl istihdam sayısını 2 binin üzerine çıkarmayı hedefleyen karsan sonbaharda Bursa’da Renault Megane sedan üretimine geçmek için yatırımlara başladı.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Karsan, Megane Sedan’ı Eylül’de Üretmeye Başlayacak

Bir yandan faaliyetlerini Karsan olarak sürdürürken bir yandan da global markalar adına üretim gerçekleştirdiklerini belirten Okan Baş, bu kapsamda Oyak Renault ile Renault Megane Sedan markalı araçların üretimi ile ilgili 2021’de yapılan anlaşmaya da açıklık getirdi.

Karsan, Megane Sedan'ı Eylül'de Üretmeye Başlayacak

Projenin süresinin 5 yıl olduğuna işaret eden Baş, “Yıllık 55 bin adet üretimi hedefliyoruz. Bu projenin imzasını attıktan sonra hızla o hattın organizasyonu, hazır hale getirilmesi ve üretime hazırlanması süreci başladı ve bu süreç devam ediyor. Çalışmalarımıza Eylül ayında seri üretime başlayacak şekilde hızla devam ediyoruz. Şu anda ilk gövde üretimini yaptık. Tesisler de kuruluyor” ifadesini kullandı.

Baş, işbirliği kapsamında Oyak Renault fabrikalarında Megane Sedan’ın üretiminin duracağını da bildirerek, “Megane Sedan’ın tek üreticisi biz olduk” açıklamasında bulundu. Megane Sedan ile birlikte istihdamın da artacağını aktaran Baş, “Toplamda bin 150 kişiyiz. 800 mavi yakalı çalışanımız var. Megane yatırımı ile beraber bunu iki katına çıkartacağız. Yıl sonunda iki bine kadar çıkacağız” dedi.

İki şirketin Ağustos 2021’de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, söz konusu anlaşma kapsamında, 1.5 yıl içinde 210 milyon TL yatırım yapılarak, Karsan’ın yıllık 55 bin adet üretim kapasitesi elde edeceği bildirilmişti. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.